OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI NA 02 LUTEGO 2020 – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła

2 lutego 2020

1. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas kapłanów, w swoich domach. Dziękujemy za gościnność, otwartość i serdeczne rozmowy. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej. Na potrzeby naszej parafii zostało zebrane około 12 tysięcy złotych. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, a także Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji składamy jak najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożego Błogosławieństwa wszystkim osobom konsekrowanym posługującym w naszej wspólnocie parafialnej – siostrze Dolores i siostrze Gregorii, a także wszystkim siostrom realizującym swoje zakonne powołanie na terenie naszej parafii – w domu biskupim, w seminarium duchownym i w Tęczowym Domu. Jesteście drogie siostry największym bogactwem tej parafii. Bóg zapłać za waszą posługę, świadectwo wiary i za waszą modlitwę.

3. W poniedziałek 3 lutego wspominamy w liturgii św. Błażeja – patrona chorych na gardło. Z tej okazji po rannej i wieczornej mszy błogosławieństwo świecami św. Błażeja.

4. W wtorek 4 lutego modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Agaty. W tym dniu błogosławić będziemy „Chleb św. Agaty”, który będziecie mogli wziąć do swoich domów. Według tradycji taki chleb położony w domu chroni przed pożarami i przed ogniem nienawiści. Za wstawiennictwem świętej ma on chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności. Poświęcony chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach.

5. W czwartek będziemy obchodzili I czwartek miesiąca. Po rannej mszy zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9. Z racji na to, że po kolędzie doszło nam wiele osób do odwiedzin, prosimy o większą cierpliwość.

7. W sobotę msza święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

8. Jedna z naszych parafianek, Hania Poczobut, mająca kilka miesięcy, jest chora na Rdzeniowy Zanik Mięśni. Jej rodzice bardzo walczą o jej życie i zbierają środki na kosztowną terapię. Potrzebują zebrać ogromną kwotę. Chciałbym sie zwrócić o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli. W przyszłą niedzielę będą pod naszym kościołem zbierać pieniążki na ratunek dla swego dziecka. Można też im pomóc poprzez przekazanie 1% podatku. Wszelkie dane na tablicy ogłoszeń.

9. Do wieczności Pan Bóg wezwał w minionym czasie Jacka Słowikowskiego, Ryszarda Glińskiego i Tadeusz Murzyn. Wieczny im pokój.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE