OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI NA 7 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 23 LUTEGO 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedzielę zwykłą

23 lutego 2020

1. W środę 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Przed nami 40 dni okresu pokuty, w czasie którego będziemy się przygotowywać do Świąt Paschalnych. W środę popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, czyli osoby w wieku 18-60 lat spożywają jeden posiłek postny w ciągu dnia do syta i dwa niepełne posiłki.

Warto tutaj przypomnieć, że jest różnica między wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych w każdy piątek roku, a postem ścisłym. Post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy, obowiązuje nas jedynie w środę popielcową i Wielki Piątek. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia i dotyczy każdego piątku w ciągu całego roku. Z piątkowego postu mogą nas zwolnić racje zdrowotne lub zbiorowe żywienie od którego nie mamy racjonalnej alternatywy, lub też specjalna dyspensa.

Msze święte w środę popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7,00, 12,00 i 18,00.

2. Zachęcamy do głębokiej refleksji nad swoją wiarą i ofiarą Chrystusa za nas na krzyżu. Pomocą w tej refleksji są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszym kościele w piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16,30, natomiast z udziałem wszystkich o 17,30. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o 17,15 z kazaniem pasyjnym oraz procesją eucharystyczną (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).

3. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego.

4. W przyszłą niedzielę będziemy szczególną modlitewną pamięcią otaczać „Żołnierzy Wyklętych”, których narodowy dzień pamięci przypada na 1 marca.

5. We wtorek spotkanie Kręgu biblijnego, które będą poświęcone w czasie trwania Wielkiego Postu ewangelicznym opisom Męki Pańskiej. Spotkania po wieczornej mszy świętej.

6. W piątek 28 lutego w parafii pw. św. Jana Pawła II na Barankach, o godz. 17,45, rozpoczyna się weekendowy Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy zainteresowanych do uczestnictwa.

7. W sobotę o godz. 12,00 w katedrze będzie udzielany sakrament bierzmowania wiernym z całej diecezji.

8. Zachęcamy do udziału w uroczystości beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego 07 czerwca w Warszawie. Wyjazd jest organizowany w naszej parafii. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Koszt wyjazdu to 50 zł.

9. Ks. Biskup Ełcki na okres Wielkiego Postu posyła do naszej parafii ks. diakona Tomasza Zajkowskiego w celu odbycia praktyk duszpasterskich. Serdecznie witamy ks. diakona w naszej wspólnocie i składamy najlepsze życzenia na czas pobytu w naszej wspólnocie. Niech to będzie czas wzajemnego ubogacanie się wiarą i wzrostu w miłości Boga i bliźniego.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE