Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu

22 marca 2020

1. W dalszym ciągu trwamy w nadzwyczajnej sytuacji pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich do duchowej obecności na Eucharystii i do włączania się w modlitwę w intencji o ustanie choroby. Codziennie o 15 jest w tej intencji sprawowana Msza święta poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 20,30 kapłani i siostry duchowne modlą się wspólnie na różańcu. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę w tym czasie w swoich domach.

2. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego a jednocześnie 28 rocznicę powstania Diecezji Ełckiej. Na mszy świętej o godzinie 12 będziemy składać Bogu dziękczynienie za naszą Diecezję i powierzać Matce Kościoła jej Pasterza i cały Lud Boży. W tym dniu będziemy mogli się podjąć dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na mszach o godz. 12 i 18.

Od poniedziałku do środy msze święte o godzinach 7,00, 12,00, 15,15 i 18,00.

3. Zapraszamy do wsłuchania się w nauki rekolekcyjne, które w Radiu 5 poprowadzi ks. Biskup Adrian Galbas w dniach 29-30 marca i 1 kwietnia o godz. 11,15 i powtórka o 17,15. W piątki w radiu prowadzona jest Droga Krzyżowa o godz. 19.

4. Od poniedziałku będzie stały dyżur w konfesjonale w naszym kościele katedralnym, od godz. 15,00 do 18,00. Kościół zachęca nas do spowiedzi nie tylko w Wielkim Poście, ale również w Okresie Zmartwychwstania Pańskiego. Przed świętami będziemy się także starali zorganizować noc konfesjonałów, o ile warunki związane z epidemią nam na to pozwolą. Ważne jest aby zachować ostrożność i nie przekraczać dozwolonej liczby 50 osób mogących jednocześnie przebywać w tym samym miejscu.

5. Zachęcamy do nabywania Baranków Wielkanocnych, i niech to będzie nasza jałmużna wiekopostna, która zaowocuje dziełem miłosierdzia.

6. Dwa tygodnie temu przed katedrą odbył się kiermasz charytatywny, którym wspieraliśmy chorą Hannę Poczobut. Serdecznie dziękuję wszystkim organizatorom, wolontariuszom i przede wszystkim tym, którzy po prostu wsparli to dzieło. Zostało zebrane 6950 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim.

7. Jak powszechnie wiadomo sytuacja materialna wielu ludzi uległa pogorszeniu w tym również sytuacja materialna wielu parafii. Zwracamy się do naszych drogich parafian o wsparcie materialne naszej wspólnoty poprzez przelewy na konto parafialne. Ofiary na kwiaty do Grobu można składać do skarbony z tyłu kościoła.

Numer, na które można składać ofiary na potrzeby naszego kościoła katedralnego:
60 1020 4724 0000 3802 0029 7853

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE