Niedziela Palmowa – Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

05 kwietnia 2020

1. Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej parafii – serdecznie dziękujemy, ze jesteście z nami. Bardzo Wam dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, którą okazujecie poprzez dobre słowo, modlitwę i pomoc materialną. Wiele osób na różne sposoby wsparło naszą parafię, za co serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i wyrażamy wdzięczność w modlitwie.

         Dziękujemy za wasze podejście odnośnie ograniczeń liczby uczestników Mszy świętej, za samodyscyplinę i zrozumienie tej szczególnej sytuacji.

2. Do środy trwamy na modlitwie na mszach o godz. 7, 15 i 18. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, Spowiadamy od 15,00 do 18,00.

3. W czwartek będziemy celebrować pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. O godzinie 10,00 będzie w katedrze celebrowana Msza Krzyżma, w czasie której ksiądz Biskup Ordynariusz poświęci święte oleje. Msza będzie sprawowana bez udziału wiernych. Wieczorem o godz. 18,00 celebrujemy Mszę Wieczerzy Pańskiej. Będziemy modlić się za kapłanów, o nowe powołania do służby kapłańskiej oraz dziękować za dar Eucharystii. Niestety msza święta bez udziału wiernych.

4. W Wielki Piątek o godz. 9,00 w katedrze będziemy odmawiać Jutrznię. O godz. 15,00 Koronka do Bożego miłosierdzia z rozpoczęciem Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, a po Koronce Droga Krzyżowa bez udziału wiernych.

         Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19,00. Okazja do spowiedzi w godzinach 9,00 – 12,00; oraz od 15 do 18,00. Adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 23,00.

5. W Wielką Sobotę nie ma w tym roku święcenia pokarmów. Tego błogosławieństwa dokonają głowy rodzin w własnych domach według obrzędu, który można znaleźć na naszej stronie internetowej.

         O godz. 9,00 będzie w katedrze odmawiana jutrznia. Kapłani będą posługiwać w konfesjonale od godz. 9,00 do 12,00 i po południu od 15,00 do 18,00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20,00. Od niej rozpoczniemy radosny okres Zmartwychwstania Pańskiego, z nadzieją patrząc na Chrystusa, który smutek i lęk chce przemienić  w radość i pokój serca.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania, wydaje się na dzień dzisiejszy, że będziemy mogli trochę liczniej przybyć do świątyni – prosimy o uważne śledzenie komunikatów ze strony Ministerstwa Zdrowia.

O godz. 6,00 msza święta rezurekcyjna, lecz bez procesji. Ksiądz Biskup pobłogosławi Najświętszym Sakramentem nasze miasto i diecezję w progu naszej katedry. Kolejne msze święte w godzinach 8,30; 9,45, 11,00; 12,15; 15,00; 18,00 i 19,30. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte jak w każdą niedzielę.

Wszystkim życzymy jak najgłębszego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Można to uczynić także poprzez śledzenie w internecie transmisji obchodów Wielkiego Tygodnia z naszej katedry na stronie Martyria TV.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE