Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

02 sierpnia 2020

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i pielgrzymów. Życzymy udanego wypoczynku i nabrania sił duchowych i fizycznych.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc sierpień i przeżywaliśmy Pierwszą Sobotę Miesiąca i Noc Fatimską. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy czynnie włączyli się w oprawę wczorajszej uroczystości.
  3. W miesiącu sierpniu jesteśmy zaproszeni do podjęcia abstynencji od spożywania alkoholu. Statystyczny Polak spożywa 11 litrów spirytusu rocznie i niestety jesteśmy w światowej czołówce. W naszej wspólnocie wiele osób umiera z powodu uzależnienia od alkoholu, dlatego włączmy się w promowanie kultury niepicia.
  4. Dzisiaj w naszym kościele można uzyskać Odpust Zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Uzyskuje się go poprzez nawiedzenie kościoła i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjęcie w tym dniu Komunii świętej i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  5. W tym tygodniu będziemy obchodzić nasz odpust parafialny w Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia, w czwartek. Nasza parafia jako pierwszy tytuł w XIX wieku nosiła tytuł Przemienienia Pańskiego, o czym przypomina witraż w głównym ołtarzu. Odpust zostanie poprzedzony tzw. 40-Godzinnym Nabożeństwem. Przez trzy dni od rana do wieczora będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji w głównym ołtarzu. Msze święte z nauką będą oprawiana we wtorek, środę i czwartek o godzinach 7,00; 12,00 i 18,00. Główna msza święta odpustowa w czwartek o godz. 18,00 z procesją eucharystyczną. Za adorację przed południem odpowiadają poszczególne Róże Różańcowe, po południu poszczególne wspólnoty.
  6. Pięknym zwyczajem naszej wspólnoty był obrzęd pokutny – obejście na kolanach głównego ołtarza z zapaloną świecą. W niektórych wspólnotach niesie się tyle świec ile osób w rodzinie chcemy omodlić, szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn wyemigrowali ze swojej Ojczyzny. Ten obrzęd pokutny można podjąć w dniu święta Przemienia Pańskiego po mszach świętych.
  7. Na ten rok poświęcony szczególnie czci Jezusa w Najświętszym Sakramencie została zakupiona nowa monstrancja na dużą hostię – jest to dar ołtarza od dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii Świętej. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek i Piątek miesiąca, po rannych mszach wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  9. Codziennie o godz. 21 gromadzimy się w katedrze na Apelu Jasnogórskim, przy ikonie Pani z Jasnej Góry. W ten sposób możemy podjąć duchowe pielgrzymowanie i wejść w duchową łączność z kapłanami, którzy samotnie idą w pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Są jeszcze miejsca w autokarze, dla osób które by chciały pojechać autokarem na wejście pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 11 sierpnia. Wyjazd w nocy z 10 na 11 sierpnia (koszt 130 zł).
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE