Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

30 stycznia 2022

 1. W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli do swoich domów. Za wielką życzliwość wielu ludzi, gościnność i dobre serca serdecznie dziękujemy. W czasie wizyty duszpasterskiej były zbierane ofiary na kościół i planowane prace remontowe. Zostało zebrane około 21 tysięcy złotych. Zostało zebrane na kościół dużo więcej niż dwa lata temu, pomimo, że przyjęło nas o 1/3 mniej parafian, z tych którzy przyjmowali. Za co serdecznie dziękujemy.
 2. Jeśli ktoś nie mógł nas przyjąć, lub może nie dotarliśmy do wszystkich, to zapraszamy do indywidualnego umawiania z duszpasterzami. Nie do wszystkich mieszkań pukaliśmy, chociażby z tego względu, że od lat były zamknięte lub księża byli, czasami niegrzecznie, odprawiani. Niektórzy mieszkańcy naszego miasta mają alergię na widok sutanny i komży. Stąd prosimy nowych mieszkańców o zgłaszanie się do parafii.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9,00. Spowiedź dzieci po 16,30.
 4. W środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte z poświęceniem gromnic o godz. 7,00; 12,00 i 18,00. Ofiarami zbieranymi  w tym dniu będziemy wspierać Klasztor Sióstr Karmelitanek w Witynach. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy ogarniać wszystkie osoby życia konsekrowanego, a szczególnie posługujące w naszej parafii.
 5. W czwartek we wspomnienie św. Błażeja będziemy modlić się za wszystkich chorych na gardło i błogosławić świecami świętego Błażeja.
 6. W sobotę 5 lutego Kościół wspomina w liturgii św. Agatę. W tym dniu będziemy błogosławić chleb św. Agaty, który będziecie mogli wziąć do swoich domów. Tradycja mówi, że ów chleb św. Agaty chroni przed pożarami i złością.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na sobotni różaniec o godz. 17,30, który będzie odmawiany w intencji dzieci z naszej parafii, szczególnie w intencji kandydatów do bierzmowania i do I Komunii.
 8. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 15,00 będzie sprawowana msza w języku łacińskim w rycie posoborowym.
 9. Chcielibyśmy poinformować i przypomnieć, że od adwentu msze odprawiane w sobotę wieczorem o godz. 18,00 są wzięte z niedzielnej liturgii i zadość czynią mszy niedzielnej.
 10. Zapraszamy dorosłych mężczyzn do zgłaszania się do służby liturgicznej ołtarza. Wielu w czasie kolędy wspominało z sentymentem swoje ministranckie czasy. Byłoby nam bardzo miło i ubogaciłoby liturgię gdyby powiększyło się grono dorosłych ministrantów.
 11. Przypominamy o kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się 4 lutego wieczorem przy parafii św. Jana Pawła II na Barankach. Jest to kurs weekendowy.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE