Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną – 27 kwietnia 2025

1. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy, 21 kwietnia br., zmarł Jorge Mario Bergoglio SJ, Ojciec Święty Franciszek. Był 266. Papieżem i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 13 marca 2013 do 21 kwietnia 2025 roku. Trwamy w modlitwie o radość nieba dla zmarłego papieża oraz prosimy o dary Ducha Świętego dla Kolegium Kardynalskiego, które w konklawe wybierze kolejnego Następcę Św. Piotra

2. Jutro w poniedziałek 28 kwietnia odbędą się uroczystości ku czci św. Wojciecha – patrona parafii katedralnej i Diecezji Ełckiej. Uroczystości rozpoczną się w katedrze o godz. 17,15 Nieszporami ku czci św. Wojciecha, następnie odbędzie się procesja z relikwiami Świętego Męczennika oraz o godz. 18,00 rozpocznie się uroczysta Msza święta.

3. We wtorek 29 kwietnia będzie obchodzony Dzień Męczeństwa Duchowieństwo Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

4. We wtorek o godz. 5,00 wyruszy pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Rzymu.

5. We wtorek o godz. 16,00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

6. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30.

7. W czwartek 1 maja odbędzie się Jubileuszowa Pielgrzymka Piesza Mężczyzn i Ludzi Pracy do parafii pw. św. Józefa w Nowej Wsi Ełckiej

Program pielgrzymki:

godz. 9.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Sakramentu Pokuty i Pojednania w Katedrze Ełckiej,

godz. 9.30 – pielgrzymowanie do Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Ełku,

godz. 10.45 – konferencja ascetyczna,

godz. 11.30 – pielgrzymowanie do kościoła w Nowej Wsi Ełckiej,

godz. 13.00 – Msza św. Jubileuszowa z procesją Eucharystyczną pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego w Nowej Wsi Ełckiej. Po Mszy św. Agapa.

8. W piątek 2 maja obchodzimy dzień Flagi Rzeczypospolitej. Zachęcamy do eksponowania naszych barw narodowych.

9. W sobotę 3 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Msze święte w tym dniu będą celebrowane według niedzielnego porządku, z jednym wyjątkiem – nie będzie mszy świętej o godz. 19,30. Msza w intencji Ojczyny zostanie odprawiona o godz. 10,00.

10. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00. Chorzy, do których chodzi ksiądz proboszcz, zostaną odwiedzeni w innym terminie.

11. Od dzisiaj po mszach świętych zbieramy podpisy w celu zmiany decyzji Ministra Edukacji o redukcji liczby godzin lekcji religii w szkole. Prosimy o włączenie się do tej inicjatywy katechetów świeckich.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE