OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY – 29 GRUDNIA 2019

Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

29 grudnia 2019

1. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w marszu milczenia i zaangażowali sie w jego zorganizowanie.

2. W ostatni dzień starego roku zapraszamy na godz. 18,00 na mszę świętą dziękczynną z podsumowaniem wydarzeń minionego roku. O północy, w blasku fajerwerków, będziemy sprawować mszę świętą powierzając Bożej Opatrzności rozpoczynający się Nowy Rok.

3. W dniu pierwszym stycznia obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Z jednym wyjątkiem – mszy o 19,30 nie będzie w tym dniu.

4. Od drugiego stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Chcemy w czasie spotkań z wami podzielić się Dobrą Nowiną, wspólnie się pomodlić i wsłuchać się w wasze sprawy. Serdecznie prosimy o otwartość i o przygotowanie na stoliku krzyża ze świecami, wodę świeconą i Pismo Święte. W czasie wizyty kolędowej nasze domy stają się domowym kościołem, stąd też te zewnętrzne znaki pomagają nam głębiej przeżyć to spotkanie, które jest nie spotkaniem towarzyskim, ale wspólnie przeżywaną liturgią w naszych domach.

5. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie czynna w godzinach przedpołudniowych od 8,00 do 10,00 we wtorek, piątek i sobotę. Gdyby były jakieś pilne sprawy to można się zgłaszać po wieczornej mszy świętej lub na telefon proboszcza 604226028.

6. Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:

02 stycznia (czwartek) – u. Żeromskiego 1 i Żeromskiego 3

03 stycznia (piątek) – ul. Żeromskiego 2, 4, 6; Żeromskiego 8 i ul. Szkolna

04 stycznia (sobota) -przed południem ul. Wojska Polskiego 1, 1a, 1b, 3, 5 i 5a; Stary Rynek i ul. Nadjeziorna 17, 19 i 23;

sobota po południu – ul. Wojska Polskiego 6, 6a, 7 i 15;

Kolęda rozpoczyna się o 15,30.

Natomiast w sobotę przewidziana jest w dwóch turach: przed południem od około 9,30 i po południu od 14,30;

7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie porannej mszy. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9,00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po porannej mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

8. Do wieczności Pan Bóg wezwał w minionych dniach: Irenę Kwiecińską, Wacława Sawczyn, Olgę Trębacz, Annę Janiszewską, Henrykę Sroczyńską, Bogusława Turczyńskiego, Andrzeja Lach, Bogumiłę Tomczak. Wieczny odpoczynek…

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE