OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 STYCZNIA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – 05 stycznia 2020

1. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Bedzie sprawowana również msza o godzinie 19,30. Oprawę muzyczną w tym dniu będziemy zawdzięczać muzykom z rodzin neokatechumanalnych, których rozwój artystyczny i edukacyjny będziemy mogli wesprzeć dobrowolnymi ofiarami.

Tradycyjnie już, zapraszamy do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli „Cuda, cuda ogłaszają”. Barwny Orszak rozpocznie się w Ełku na Placu Św. Jana Pawła II, skąd kolędnicy wyruszą do parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ulicy Toruńskiej. Orszak wyruszy o godzinie 13:00.

2. W piątek po wieczornej mszy świętej odbędzie się w ełckiej katedrze koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Tata Band. To wspaniali muzycy i uczta duchowa dla uszu i serca. Zapraszamy serdecznie.

3. W sobotę 11 stycznia o godzinie 11 w katedrze ełckiej odbędą się świecenia biskupie ks. Adriana Galbasa. Serdecznie zachęcamy do gorącej modlitwy za nowego biskupa pomocniczego naszej Ełckiej Diecezji. Naszych parafian zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. W niedzielę na mszy świętej o godzinie 11 ksiądz Biskup Adrian będzie przewodniczył Mszy Świętej w naszej katedrze. Będą to jego biskupie prymicje.

4. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynienia za dar nowego biskupa oraz z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała.

5. W czasie trwania kolędy kancelaria będzie czynna w godzinach przedpołudniowych od 8,00 do 10,00 we wtorek, piątek i sobotę. Gdyby były jakieś pilne sprawy to można się zgłaszać po wieczornej mszy świętej lub na telefon proboszcza 604226028.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

Wtorek – 07. 01. – ul. Wojska Polskiego 4, 8, 9, 10, 10a, 13, 17, 19 i 21

Środa -08. 01. – ul. Kościuszki 2, 4, 5, 6, 7 i 8;

Czwartek – 09. 01. – ul. Kościuszki 10, 11, 12, 13, 12 i 15;

Piątek – 10. 01. – ul. Kościuszki 17, 18 i 26; ul. Słowackiego 15 i 17 oraz Dąbrowskiego 3c (Monar);

W sobotę ze względu na sakrę nowego biskupa kolęda się nie odbędzie.

 Wszystkim, którzy z serdecznością nas przyjmują składamy serdeczne podziękowanie. W czasie wizyty duszpasterskiej rozdajemy rodzinom naszej parafii materiały duszpasterskie do spotkań w rodzinach dotyczące tematu Eucharystii. Serdecznie zachęcamy aby w rodzinach spotkać się na wspólnej modlitwy i otworzyć bardziej nasze serca na Jezusa Eucharystycznego.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE