OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 08 MARCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

08 marca 2020

1. Dzisiaj po każdej mszy świętej zbiórka do puszek ofiar na rzecz dzieł misyjnych prowadzonych przez „Ad Gentes”.

2. Pod kościołem odbywa się w dniu dzisiejszym kiermasz, z którego dochód jest przeznaczony na pomoc małej Hannie Poczobut zmagającej się z ciężką chorobą zaniku mięśni. Kiermasz potrwa do godziny 13.

3. Od przyszłej niedzieli młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać kartki świąteczne z motywami religijnymi świąt wielkanocnych. Natomiast tydzień przed Niedzielą Palmową będą nam proponować własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne.

4. W najbliższą sobotę msza wieczorna z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Prowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

5. Codziennie (oprócz soboty i niedzieli) o godzinie 5,45 rano wspólnota neokatechumenalna prowadzi śpiewaną jutrznię wielkopostną w naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tą modlitwę.

6. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych rozprowadzanych poprzez Caritas. Możemy w ten sposób pomóc przywrócić uśmiech na twarzy wielu dzieci. Koszt baranka 5 zł.

7. W dniach 13-15 marca przy parafii św. Jana Apostoła odbędą się warsztaty liturgiczno-muzyczne. Zaproszone są osoby grające i śpiewające od 14 roku życia. Szczegóły na plakacie w przedsionku.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące pary: Kamil Jabłoński i Monika Siwik zamieszkali na terenie parafii NSJ w Ełku; Daniel Chrzanowski z Grajewa z parafii MB Nieustającej Pomocy oraz Kornelia Krystochowicz z parafii tutejszej; Piotr Sawczyński i Anna Walendzik zamieszkali na terenie parafii tutejszej. Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami zobowiązany jest w sumieniu do poinformowania duszpasterzy.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE