Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu – 01. 03. 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu

01. marca 2020

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary, które złożymy do puszek, będą przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych prowadzonych przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

2. W przyszłą niedzielę również przed naszą świątynią odbędzie się specjalny kiermasz, poprzez który będziemy mogli wesprzeć Hannę Poczobut, malutką dziewczynkę chorą na Zanik Mięśni. Jest to także Dzień Kobiet. Możemy w tym dniu pomóc tej maleńkiej i bardzo dzielnej Kobiecie.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w naszym kościele w piątki: z udziałem dzieci o 16,30, dla wszystkich o 17,30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją eucharystyczną w niedziele o 17,15.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – nabożeństwo eucharystyczne po rannej mszy świętej. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godziny 9,00. W I sobotę rano o 7,00 msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa i Maryi od Straży Honorowej, a po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 22 marca. Potrwają do środy, do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

Poprowadzi je w tym roku ks. Biskup Adrian Galbas.

         Serdecznie wszystkich proszę o modlitwę w intencji prowadzącego te rekolekcje i wszystkich uczestników. Już teraz kieruje zaproszenie do wszystkich naszych parafian, szczególnie tych, którzy z różnych powodów mają trudności z przeżywaniem głębiej swojej wiary.

6. W sprzedaży są już Baranki Wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na działalność dobroczynną Caritas. Baranek w cenie 6 zł.

7. W minionym czasie Pan Bóg wezwał do wieczności: Andrzeja Żelaznego, Andrzeja Chrystuka, Elżbietę Bilską i Anatola Wasila. Wieczny im Pokój….

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE