Ogłoszenia na Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego AD 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na Święta Wielkanocne

12 kwietnia 2020

Drodzy Parafianie, nasi Przyjaciele i Goście, chcielibyśmy Wam złożyć jak najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Pan Jezus swoją śmiercią na krzyżu i zmartwychwstaniem zwyciężył śmierć. Światło zwyciężyło ciemność, a rozpacz została pokonana przez nadzieję. Życzymy Wam udziału w zwycięstwie Chrystusa, Pokoju w sercu i Nadziei na lepsze jutro. W tym trudnym czasie obawy o zdrowie i życie, wszystkim życzymy wytrwałości, Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia. Tęsknimy za Waszą obecnością w kościele i mamy nadzieję, że Bóg pozwoli nam szybko spotkać się razem na modlitwie w naszej świątyni. Dziękujemy też bardzo serdecznie za wszelkie życzenia składane z okazji Wielkiego Czwartku oraz za życzenia świąteczne. Odwdzięczamy się modlitwą. Błogosławionych Świąt.

1. W niedzielę wielkanocną msze święte o 6,00; 8,30; 9,45; 11,00; 12,15; 15,00; 18,00 i 19,30. W Poniedziałek wielkanocny porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę (również msza o 19,30). Przypominamy o tym, że ciągle nie może nas być więcej w świątyni niż 5 osób – serdecznie podziękowanie wszystkim za zrozumienie tej trudnej sytuacji.

2. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy na różny sposób wsparli naszą parafię, składając ofiary do puszek lub przelewam na konto parafialne. Dziękujemy szczególnie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zostało zebrane około 1500 zł – wielkie Bóg zapłać.

         Szczególne podziękowanie za wsparcie materialne wyrażamy księdzu Biskupowi Jerzemu, a księdzu Biskupowi Adrianowi dziękujemy za podarowanie wspólnocie katedralnej świecy paschalnej. Księżom Biskupom wyrażamy wdzięczność za przewodniczenie obrzędom Triduum Paschalnego i za dar wspólnej modlitwy. Za troskę o liturgię serdeczne podziękowanie wyrażamy księdzu kanonikowi Maciejowi Maciukiewiczowi – ceremoniarzowi biskupiemu.

         Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie Grobu Pańskiego, szczególne podziękowanie kieruję do naszej siostry Dolores, siostry Gregorii i diakona Tomasza Zajkowskiego. Włożyli wiele serca w to dzieło. Serdeczne podziękowanie wobec księży wikariuszy, którzy czuwali nad pięknem liturgii Triduum Paschalnego i za posługę w konfesjonale.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy obchody Oktawy Wielkanocnej. Msze święte od wtorku o godz. 7,00, 15,00 i o 18,00. Przed mszą o 15,00 będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwą Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE