Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia

19 kwietnia 2020

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Świat i nasza Ojczyzna w tym czasie szczególnie tego miłosierdzia potrzebujemy ale również możemy je sobie wzajemnie okazywać. W naszych sanktuariach diecezjalnych Bożego Miłosierdzia w Suwałkach i Ełku odbywają się o godz. 15 uroczyste liturgie mszy świętej. Zachęcamy do duchowej łączności lub też do uczestnictwa w tej modlitwie za pomocą Internetu. Transmisja z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku na kanale you tube – martyria tv o godz. 15,00.

2. Za radością informujemy, że od poniedziałku w naszej świątyni może w czasie liturgii znajdować się 50 osób (nasza katedra ma około 750 m2 powierzchni). Przypominamy o konieczności zasłonięcia twarzy w kościele i na ulicach.

3. Od poniedziałku porządek mszy świętych w tygodniu wraca do zwykłego układu – msze święte o godz. 7,00 i 18,00; jedynie w czwartki pozostaje dodatkowa msza święta o godz. 15,30. Codziennie jest odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00.

4. W najbliższy czwartek nasza świątynia będzie przeżywać uroczystość patronalną Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Główna uroczysta celebra z księdzem Biskupem o godz. 18,00 z udziałem delegacji z ełckich parafii. Nie odbędzie się tym razem tradycyjna procesja ulicami miasta z relikwiami naszego patrona, natomiast o godz. 17,30 odbędą się w katedrze uroczyste nieszpory, a na ich zakończenie ksiądz Biskup z asystą liturgiczną wyjdzie na zewnątrz świątyni aby pobłogosławić Najświętszym Sakramentem naszemu miastu i diecezji.

Msze święte w tym dniu o godz. 7,00, 12,00; 15,30; i 18,00;

Pamiętajmy tego dnia w naszej modlitwie o księdzu Biskupie Jerzym w dniu jego imienin.

5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po dodatkowej wieczornej mszy świętej o godz. 19,00 w kaplicy alumnów pierwszego roku. Będzie transmitowana w internecie na naszym parafialnym facebooku.

6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic z zachowaniem wszelkich koniecznych środków bezpieczeństwa – dystans i maseczki.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się także Tydzień Biblijny, w czasie którego jesteśmy zachęcani do częstszej i głębszej lektury Słowa Bożego.

7. Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich dobroczyńców naszej parafii. Za wszelkie wpłaty na konto parafialne, bądź też za ofiary składane w każdy innych sposób serdeczne Bóg zapłać.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE