ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zmartwychwstania

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

26 kwietnia 2020

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Biblijny. Jest on dla nas okazją aby częściej wziąć do ręki księgę Pisma Świętego i gorliwiej poznawać plan boży wobec nas.

2. Trwamy w okresie wielkanocnym i zachęcamy wszystkich do korzystania z spowiedzi świętej i złączenia się z Jezusem w Komunii świętej. Do 7 czerwca zostaje wydłużony czas na odbycie spowiedzi i komunii wielkanocnej. Spowiadamy przed każdą mszą świętą i po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00. Można też indywidualnie umawiać się z kapłanami na skorzystanie z sakramentu pokuty.

3. W najbliższy piątek rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe o godz. 17,30. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W piątek, z racji na I-szy Piątek Miesiąca, odwiedzamy chorych z zachowaniem środków bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem. Jeśliby jakieś osoby z różnych racji nie mogły przyjąć kapłana, to prosimy o informację. Spowiedź dzieci o 16,30.

5. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przeniesioną z 3 maja. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Jest to także Święto Flagi. Zachęcamy więc wszystkich naszych drogich parafian do wywieszenia w tym dniu, w oknie bądź na balkonie flagi.

6. W przyszła niedzielę Dobrego Pasterza będziemy modlić się o nowe powołania do służby kapłańskiej i życia zakonnego. O godzinie 9,45 msza święta w intencji Ojczyzny zamówiona przez włodarzy naszego miasta.

Nasze Seminarium Duchowne prosi nas o wsparcie modlitwą i darami materialnymi. Sytuacja finansowa seminarium z uwagi na brak ofiar składanych na tacę uległa znaczącemu pogorszeniu.

7. Ksiądz Rektor zwrócił się do naszej wspólnoty parafialnej z radosną nowiną, że nasz parafianin ksiądz Diakon Radosław Orchowski, syn Andrzeja, ur. 15 sierpnia 1993 roku w Ełku ,w sobotę 16 maja, ma przyjąć w naszej katedrze święcenia kapłańskie. Ktokolwiek by wiedział o kanonicznych przeszkodach, które by to uniemożliwiały, lub ma jakieś zastrzeżenia wobec osoby kandydata, jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania moderatorów Seminarium, bądź duszpasterzy tej parafii do 07 maja.

8. Wszystkim naszym dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za każdy najmniejszy gest życzliwości i zrozumienia. Zachęcamy także do nabywania Baranków Paschalnych, z których dochód ma być przeznaczony na Paczkę Bezdotykową.

9. Bóg wezwał do wieczności w minionym czasie śp. Ryszarda Kuryło, Janinę Popławską, Tadeusza Wiśniewskiego, Jerzego Ludwikowskiego, Helenę Chichłowską, Agnieszkę Szafranowską i Ryszarda Gudana. Wieczny im Pokój.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE