Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020

1. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest dla nas okazją do wspólnej modlitwy w intencji wspólnoty Seminarium Duchownego oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. W tych trudnych czasach potrzeba ludzi, którzy będą ludziom nieśli nadzieję i Dobrą Nowinę.

2. Przypominamy, że nasza świątynia, w świetle przepisów pomagających zatrzymać pandemię koronawirusa, może w czasie sprawowania liturgii pomieścić 50 osób. Zachęcamy do przychodzenia na mszę świętą w ciągu tygodnia, aby trwać w łączności z Chrystusem Eucharystycznym.

3. W tym roku Pierwsza Komunia Święta dzieci będzie miała inny przebieg niż było to dotychczas. Dzieci będą przystępować do Pierwszej Komunii w małych 5-6 osobowych grupkach z niewielką liczbą gości. Dzieci będą przystępować do komunii po Bożym Ciele, w soboty i niedziele przez okres trzech czerwcowych tygodni. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę za dzieci przygotowujące się do tego wielkiego wydarzenia i za ich rodziny.

4. W czwartek po rannej mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa o nowe powołania kapłańskie. W piątek 8 maja Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca organizuje Wieczór Uwielbienia o godz. 20,00 w kaplicy alumnów pierwszego roku. Wydarzenie będzie transmitowane na facebooku parafialnym. W piątek 8 maja z uwagi na Uroczystość Św. Stanisława nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą sobotę o godz. 10,00 w naszej katedrze ksiądz Biskup udzieli święceń diakonatu dwóm alumnom naszego seminarium.

6. Zbliża się termin Nabożeństw Fatimskich, które rozpoczną się w środę 13 maja. Chcielibyśmy duchowo przygotować się do tego wydarzenia, dlatego 11 i 12 maja ksiądz Biskup Adrian poprowadzi w naszej parafii dni skupienia przed 13 maja. W poniedziałek i wtorek (11 i 12 maja) na mszach o godz. 15,30 i 18,00 będzie głosił Słowo Boże i wprowadzi nas w głębię orędzia fatimskiego.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne naszej parafii. Wszystkim składającym ofiary na tace, indywidualnie, bądź też wpłacającym na konto serdeczne Bóg zapłać.

8. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionych dniach Jana Ciołko, Witolda Zacharewicza i Ryszarda Szrage. Wieczny im Pokój.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE