Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną

10 maja 2020

1. Zbliża się nasza patronalna uroczystość Matki Bożej Fatimskiej, którą będziemy obchodzić 13 maja. Zapraszam do włączenia się w duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. W poniedziałek i wtorek ksiądz Biskup Adrian Galbas na mszach o godz. 15,30 i 18,00 będzie nam towarzyszył swoją modlitwą i wygłosi do nas Słowo Boże, a w środę poprowadzi Noc Fatimską, którą tradycyjnie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 19,00 przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Następnie o godz. 20,00 będzie sprawowana Eucharystia z intencjami od Straży Honorowej NSM oraz od Wspólnoty Modlitewnej Matki Bożej Fatimskiej. Po mszy świętej, wokół katedry, odbędzie się precesja z Figurą Maryi i z lampionami. Na koniec procesji zaśpiewamy Apel Jasnogórski i będziemy mogli trwać w adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 23,00.

Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie, około 1,5 metra, oraz o zasłonięciu ust i nosa. W naszej świątyni z uwagi na stan epidemii jednorazowo możemy przyjąć 50 osób.

2. Na piątek na godz. 19,00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania do katedry na Nabożeństwo Pokutne. Będzie to okazja do krótkiej katechezy oraz do skorzystania ze spowiedzi świętej.

3. W sobotę ksiądz Biskup Jerzy Mazur udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Kapłanem zostanie nasz parafianin ks. diakon Radosław Orchowski. W niedzielę o godz. 12,15 ks. Neoprezbiter odprawi swoją prymicyjną mszę świętą. Z racji na to, że nasza świątynia nie może pomieścić zbyt wielu uczestników liturgii, w najbliższą niedzielę na mszy prymicyjnej mogą być obecni przede wszystkim członkowie rodziny oraz najbliżsi przyjaciele. Ksiądz Radosław dla wspólnoty parafialnej odprawi mszę świętą z prymicyjnym błogosławieństwem tydzień później, w niedzielę 24 maja o godz. 12,15. Wszystkich zapraszamy do modlitwy za księdza Radosława i jego kolegów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Za zrozumienie tych trudnych uwarunkowań, podyktowanych troską o bezpieczeństwo wszystkich, serdecznie dziękujemy.

4. Przypominamy o Nabożeństwie Majowym, które w katedrze odbywa się o godz. 17,30 każdego dnia. Widoczny jest brak dzieci na tej modlitwie. Serdecznie prosimy aby umożliwić dzieciom udział w tej pięknej tradycji Nabożeństw Majowych, która kształtowała nasze chrześcijańskie sumienia i obyczaje. Szczególnie prośbę tą kierujemy do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Serdecznie dziękujemy za wszelkie duchowe i materialne wsparcie naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

6. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Irenę Pieczyńską. Wieczny jej pokój.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE