Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

17 maja 2020

1. Nasza wspólnota parafialna przezywa wielką radość ponieważ nasz parafianin ks. Radosław Orchowski przyjął wczoraj święcenia kapłańskie. Został posłany przez księdza Biskupa do parafii św. Aleksandra w Suwałkach.  Dzisiaj i za tydzień na mszach o godz. 12,15 odprawi prymicyjną mszę świętą i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

2. Od tej niedzieli, po zmianie przepisów epidemiologicznych w naszej świątyni, może w liturgii uczestniczyć 75 osób.

Zapraszamy do osobistego i bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii. Przypominamy jednocześnie o trosce o bliźnich, która wyraża się min. w noszeniu jakiejś zasłony na usta i nos. Wiele osób jest bardzo wrażliwych na swoje bezpieczeństwo i starajmy się to uszanować. Dla własnego zdrowia należy te maseczki również zmieniać i prać. Brudne lub zbyt długo noszone mogą przyczyniać się do groźnych chorób.

3. W poniedziałek wielki dzień Kościele i w Polsce. Przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Chcemy Bogu dziękować za dar tego człowieka, który wielu ludziom przybliżył Chrystusa i przyczynił się do wielkich zmian w życiu politycznym i społecznym. W poniedziałek o godz. 15,30 będzie sprawowana dodatkowa msza święta dziękczynna za dar św. Jana Pawła II. O godz. 18,00 mszy św. sprawowanej jako dziękczynienie za naszego wielkiego rodaka będzie przewodniczył ks. biskup Adrian Galbas. O godz. 20,30 będziemy modlić się wspólnie na różańcu w naszej katedrze, który zakończy się Apelem Jasnogórskim.

4. Od poniedziałku rozpoczynamy także dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W  poniedziałek przed litanią loretańską będziemy modlić się z Wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny modlitwą do Ducha Świętego. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie odmawiana na zakończenie litanii loretańskiej.

5. We wtorek o godz. 19,00 spotkanie rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W piątek o godz. 15,30 i 16,15 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. Ks. Biskup Jerzy Mazur udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w sobotę 30 maja, w dwóch grupach, na mszach o godz. 12,00 i 15,30. Módlmy się za tą młodzież aby odnalazła prawdziwe wartości i w Jezusie odkryli swego Przyjaciela

6. W przyszłą niedzielę celebrujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE