Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej

07 czerwca 2020

1. W najbliższy poniedziałek przypada 21 rocznica przyjazdu Ojca Świętego Jana Pawła II do naszego miasta. Na mszy wieczornej o godz. 18,00 będziemy wspominać to wydarzenie i dziękować Bogu za dar świętości Ojca Świętego.

2. W poniedziałek o 16,00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w dniach 13-14 czerwca.

3. Dzieci, które rok temu przyjęły komunię świętą będą miały obchody rocznicowe w czwartek w Oktawie Bożego Ciała 18 czerwca. We wtorek 9 czerwca o 16,00 spotkanie dzieci rocznicowych.

4. W środę o godz. 20,00 w kościele katedralnym odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego czuwania przed Chrystusem. Modlitwę poprowadzą ks. Piotr i ks. Adrian. Muzyczną oprawę będzie tworzyła grupa Gospel Ełk i inni muzycy z Danielem Szejdą. Wprowadzi nas w modlitwę ks. Biskup Adrian Galbas.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o 7,00, 8,30, 9,45, 11,00 i 18,00. W tym roku nie będzie procesji miejskiej. Natomiast w parafii katedralnej po mszy o 11,00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół katedry. Będą wzniesione 4 ołtarze, przy których chcemy Bogu oddać cześć i dziękczynienie za dar Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów na procesji, a wszystkie grupy do zaangażowania się w niesienie chorągwi i feretronów.

6. Od piątku zaczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie na zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego będziemy w procesji wokół kościoła oddawać chwałę Bogu i proklamować naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

7. W piątek o 15,30 dzieci pierwszokomunijne z pierwszej grupy będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne i po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi świętej.

8. W sobotę o godz. 10,00 pierwsza grupa dzieci przyjmie Komunię Świętą, a w niedzielę kolejna grupa o godz. 11,00.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE