Ogłoszenia duszpasterskie na Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020

1. Wczoraj w Wigilię Zesłania Ducha Świętego ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił Sakramentu Bierzmowania 60 osobom z naszej parafii. Dziękujemy za to Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do tego wydarzenia.

2. Dzisiaj po mszy o 12,15 spotkanie Kół Różańcowych i wymiana tajemnic.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Matki Kościoła – Patronki naszej Diecezji. Msze święte o godzinie 7,00; 10,00, 13,00 i 18,00.

Jest to także Dzień Dziecka. Co roku w Ełku miał on szczególny przebieg, bardzo bogaty w różne wydarzenia i propozycje dla dzieci. W tym roku z racji na epidemię musi on mieć trochę odmienny charakter. Bardzo chcielibyśmy w tym dniu modlić się razem z dziećmi. Ksiądz Biskup Jerzy zaprasza wszystkie dzieci na mszę do katedry na godz. 13,00 w poniedziałek 1 czerwca. Msza będzie transmitowana przez you tube na kanale Martyria TV. Po mszy dzieci otrzymają drobne upominki. Zapraszamy.

W tym dniu rozpoczynamy również nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa – codziennie o 17,30.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić I Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek po rannej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania. W piątek odwiedziny chorych po godz. 9,00.Spowiedź dzieci o 16,30.

5. W I Sobotę miesiąca wielbimy Boga poprzez Serce Maryi. Rano po mszy różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a wieczorem od godz. 19,00 rozpoczynamy Noc Fatimską. Najpierw różaniec, a następnie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza neoprezbitera Tomasza Zajkowskiego, który odbywał w naszej wspólnocie praktykę diakońską. Po mszy procesja z Figurą Matki Bożej wokół katedry zakończona Apelem Jasnogórskim. Po Apelu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23,00.

5. W minionym czasie Bóg wezwał do wieczności śp. Irenę Pieczyńską, Ludwikę Lach, Andrzeja Śliwowskiego, Zenona Mścichowskiego, Katarzynę Dmitruk, Gabrielę Syrowatkę i Krzysztofa Rosińskiego.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE