Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

19 lipca 2020

  1. W poniedziałek wieczorna msza święta wotywna do Ducha Świętego z udziałem Dzieła Nieustannej Nowenny
  2. W najbliższą sobotę wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona podróżujących, z tej okazji zapraszamy na wieczorną mszę świętą za kierowców, podróżujących i za ofiary wypadków drogowych. Po mszy będzie poświęcenie pojazdów. Można wjechać na teren przy katedrze lub skorzystać z parkingu. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na pomoc misjonarzom w zakupie koniecznych pojazdów na dojazdy na odległe placówki misyjne.
  3. W sobotę również odbędzie się na zbiegu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej Różaniec publiczny w intencji obrony życia poczętego. Rozpoczęcie o godz. 17,00.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy o 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  5. Za tydzień, na wszystkich mszach niedzielnych, będziemy gościć w naszej wspólnocie ojca Wojciecha Kozłowicza, misjonarza pracującego w Afryce, w Zambii. Będzie dzielił się swoim przeżywaniem Słowa Bożego i swoim doświadczeniem wiary w warunkach misyjnych. Po mszach świętych będziemy mogli go wesprzeć ofiarami na rzecz misji.
  6. Zachęcamy do nabycia pięknej książki o błogosławionej Mariannie Biernackiej, męczennicy z terenów naszej diecezji, oraz do zapoznania się z najnowszym numerem Martyrii.
  7. Przypominamy o możliwości wyjazdu autokarem  na Jasną Górę w dniu 10 sierpnia, na wejście naszej pieszej pielgrzymki do Pani Jasnogórskiej. Koszt to 130 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
  8. Ks. Przemysław Pastewski pozostaje z nami do soboty, a od przyszłej niedzieli ks. Biskup posyła go na kolejną placówkę. Bardzo mu serdecznie dziękujemy za piękne świadectwo wiary i gorliwości kapłańskiej. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Pan Bóg wezwał do wieczności Adama Adaszkiewicza i Jolantę Topolską. Wieczny im pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE