Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

09 sierpnia 2020

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom, które podjęły się adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie 40-godzinnego nabożeństwa.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim o godz. 21,00 w łączności z naszymi pielgrzymami zdążającymi pieszo na Jasną Górę. Ostatni Apel 11 sierpnia.
  3. W poniedziałek 10 sierpnia o godz. 23 wyjazd autokarem do Częstochowy z Placu Katedralnego. Będziemy uczestniczyć w wejściu naszych pielgrzymów na wały jasnogórskie i we mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 11. Po południu odprawimy Drogę Krzyżową na Jasnej Górze. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Wyjazd z Częstochowy w wtorek o godz. 17,00.
  4. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbe. W tym dniu pamiętajmy o wszystkich ofiarach obozów zagłady.
  5. W najbliższą sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej mszy poświęcenie kwiatów i ziół – wyraz naszej wdzięczności Bogu za cud stworzenia i naszego odkupienia.
  6. W sobotę 15 sierpnia będziemy również obchodzić setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, określaną także jako Cud nad Wisłą. Będzie to dzień naszego dziękczynienia Bogu za wolność naszej Ojczyzny oraz święto Wojska Polskiego.
  7. Pamiętajmy o maseczkach w świątyniach i miejscach publicznych. Respektowanie zarządzeń władz państwowych jest naszym obowiązkiem. W tej sprawie chodzi jednak również o wzajemną troskę o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni. Zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości.
  8. Pan Bóg wezwał do wieczności w naszej wspólnocie śp. Jadwigę Rajską i Czesława Wysockiego. Wieczny im Pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE