Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

16 sierpnia 2020

  1. Jutro wieczorem msza święta wotywna o Duchu Świętym z udziałem wspólnoty Dzieła Nieustannej Nowenny. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę 19 sierpnia obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego. Jest to dzień wdzięczności Bogu i ludziom, którzy wznosili tą świątynię. W tym dniu chcemy się szczególnie modlić za wszystkich dobroczyńców naszego kościoła. Msze o 7,00 i 18,00.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Arkadiusza Dardzińskiego, który był wikariuszem w naszej parafii. Po dwóch latach przygotowań we wrześniu wyjedzie na placówkę misyjną w Tanzanii. Wygłosi u nas Słowo Boże i po mszach będzie zbierał środki na cele misyjne.
  4. Zwyczajem lat ubiegłych w niedzielę 23 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Ełku do Grabnika. W tym roku przewidziane są dwie grupy pielgrzymkowe.

Grupa I: Wierni z parafii: Chrystusa Sługi, NMP Królowej Apostołów,
Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Św. Tomasza Apostoła. Początek pielgrzymki o godz. 9.00 przy ul. 11 Listopada 28 (parafia św. Tomasza Apostoła)

Grupa II: Wierni z parafii: Bł. Karoliny Kózkówny, Ducha Świętego, Najświętszego Serca Jezusowego, Opatrzności Bożej, Św. Jana Pawła II, Św. Rafała Kalinowskiego, Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Początek pielgrzymki o godz. 9.00 na Placu Katedralnym 1.

W Grabniku – o godz. 13.00 sprawowana będzie Uroczysta Msza św. odpustowa.

W imieniu organizatorów zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, która stanowi swoiste przedłużenie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wielu młodych ludzi może w tym pielgrzymowaniu wyrazić wdzięczność za czas wakacji i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny
i katechetyczny.

  • Na ostatnią niedzielę sierpnia kierujemy zaproszenie do samych mężczyzn do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach. Początek pielgrzymki o godz. 9,00 w Nowej Wsi Ełckiej z kościoła, któremu patronuje św. Józef. W ten sposób chcemy przejść duchową drogę od św. Józefa do Maryi. Udział biorą wyłącznie mężczyźni.
  • Wszystkim naszym parafianom i gościom składamy życzenia dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE