Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

30 sierpnia 2020

 1. Dzisiaj przypada 40 rocznica Porozumień Sierpniowych, które umożliwiły oficjalne działanie ruchu „Solidarność”. Pamiętajmy o tych wydarzeniach, które przyczyniły się do upadku systemu komunistycznego w Polsce i Europie. Dziękujemy dzisiaj Bogu za to, że zainspirował ludzi do bezkrwawej walki o wolność i swoje prawa i dziękujemy ludziom – znanym i nieznanym, którzy ofiarnie służyli swojej Ojczyźnie. Msza wieczorna dzisiaj o godz. 18,00 będzie sprawowana za Ojczyznę.
 2. W najbliższy wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Miejmy nadzieję, że pandemia koronawirusa nie przeszkodzi powrotom dzieci do szkół. W tej intencji chcemy się modlić na mszy świętej o godz. 8,00 na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i rozpoczęcia z Bogiem kolejnego roku nauki.
 3. We wtorek przypada także kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. To wydarzenie będziemy upamiętniać na mszy wieczornej o godz. 18,00, powierzając ofiary wojny Bożemu Miłosierdziu.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca, po mszach rannych będzie okolicznościowe nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. W sobotę po rannej mszy odbędzie się różaniec poprowadzony przez Wspólnotę Straży Honorowej.
 5. W sobotę wieczorem rozpoczynamy o godz. 19,00 Noc Fatimską. Różaniec o godz. 19,00 poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Następnie o godz. 20,00 Msza Święta zakończona procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22,30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek odwiedzamy naszych chorych od godz. 9,00. Można zgłaszać nowe osoby, które by chciały przyjąć Chrystusa w swoim domu.
 7. Bardzo prosimy dzieci, szczególnie te które w tym roku przystąpiły do I-szej Komunii Świętej, o rozpoczęcia praktyki obchodzenia I-szych Piątków Miesiąca. Spowiedź dzieci o godz. 16,30. Zwracamy się z prośbą do rodziców o umożliwienie dzieciom pogłębienia więzi z Panem Jezusem.
 8. W niedzielę na mszy o godz. 11,00 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczynają przygodę ze szkołą.
 9. W tym tygodniu podejmujemy na nowo spotkania formacyjne w poszczególnych grupach modlitewnych. Wspólnota Matki Bożej Fatimskiej ma swoje spotkanie  w środę od godz. 15,00. Zapraszamy na próbę chóru we wtorek od godz. 19,00. Także we wtorek o godz. 19,00 wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wznawia swoje spotkania w piątki po mszy wieczornej. Ministranci i lektorzy spotykają się w sobotę o godz. 9,00.
 10. Kancelaria parafialna wraca do zwykłych godzin otwarcia, czyli wtorki godz. 8,00-10,00 i 16,00-18,00, czwartki i piątki w godzinach 16,00-18,00, oraz w sobotę 8,00-10,00.
 11. Zwracamy się z serdeczną prośbą o nie kładzenie w przedsionku kościoła i na stoisku z prasą katolicką starych czasopism i książek bez wiedzy duszpasterzy.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE