Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

13 września 2020

  1. Rozpoczynamy w tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, powierzając ich wszystkich wstawiennictwu św. Stanisława Kostki.
  2. Jutro obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wszystkich zapraszamy do przeżywania tego dnia w duchu kontemplacji Męki Pańskiej. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00 będziemy sprawowali Drogę Krzyżową, a po wieczornej mszy świętej odbędzie się adoracja krzyża. Nie dane nam było przeżywać Wielkiego Piątku w tym roku, jak to mamy w zwyczaju, natomiast w dniu jutrzejszym mamy okazję by uczcić Zbawiciela w znaku Jego Męki.
  3. Na adorację krzyża po wieczornej mszy zapraszamy szczególnie młodzież, która chce rozpocząć w tym roku przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po adoracji krótkie organizacyjne spotkanie.
  4. W piątek święto patronalne polskiej młodzieży – wspomnienie św. Stanisława Kostki. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży chce nas wszystkich zaprosić na spektakl poświęcony postaci św. Stanisława Kostki, który odbędzie się po wieczornej mszy w katedrze. Znajdźmy chwilę czasu aby go spędzić z młodzieżą, która chce ubogacić nasze serca.
  5. Parafia Najświętszego Serca Jezusowego organizuje Kurs Przedmałżeński w dniach 25-27 września. Można się zgłaszać do tamtejszej kancelarii parafialnej (87 621 60 10).
  6. W najbliższą sobotę, 19 września,  ostatnia grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą. Natomiast dzieci które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Jezusa do swego serca będą miały swoje pierwsze spotkanie w piątek 25 września o godz. 18,45. Zapraszamy oczywiście z rodzicami.
  7. Wszystkie dzieci bardzo serdecznie prosimy aby z kościoła wzięły ze sobą fragment tekstu Ewangelii wraz z zagadką do rozwiązania. Co tydzień będziemy na mszy o 11 losować nagrodę za prawidłowe rozwiązanie.
  8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego miesięcznika Martyria, którego treść jest szczególnie poświęcona krzyżowi.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny bądź jubileusze, składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask. Wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej serdeczne podziękowania za wszelkie wyrazy wsparcia i życzliwości.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE