Ogłoszenia Duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

15 listopada 2020

1. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia. Na wieczornej mszy świętej gromadzimy się razem ze wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny, natomiast ze względu na wiele zachorowań nie odbędzie się spotkanie wspólnoty przed mszą świętą.

2. W środę wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Chcemy wspólną modlitwą powierzać młodzież Panu Bogu i prosić aby czerpała przykład wiary i czystości ze świętej patronki.

3. Chcielibyśmy przypomnieć o katechezach wtajemniczenia chrześcijańskiego dla dorosłych i młodzieży, które trwają w naszej parafii. Są one bardzo dobrą okazją do refleksji nad sensem życia oraz do pogłębienia wiary. Spotkania są w poniedziałki i czwartki po wieczornej mszy świętej.

4. W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarami wspieramy wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego.

5.Przyszła niedziela jest także dniem szczególnej czci Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Tą niedzielą będziemy kończyli rok liturgiczny.

6. W najbliższy poniedziałek ze względu na rekolekcje kapłańskie nie odbędzie się spotkanie Grupy św. Józefa. We wtorek nie będzie także spotkania Kręgu Biblijnego.

7. Zachęcamy do nabycia kalendarza wydanego przez Caritas. Jego kupno może być piękną formą wsparcia dla ludzi dotkniętych przez los, min. wspieramy Dom Samotnej Matki w Ełku. Koszt kalendarza to 15 zł.

8. W minioną niedzielę były zbierane ofiary na rzecz Kościołów Prześladowanych. Zostało zebrane 1150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za dar serca.

9. W minionym tygodniu na głównych drzwiach naszej katedry został umieszczony napis „pedofile”. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ponieważ ten kościół należy do nas wszystkich. Nie jest to własność księży. Wielu z was w tej świątyni otrzymało chrzest, pierwszy raz przyjęło komunię, brało ślub, czy żegnało swoich bliskich. Uważamy, że tego typu wyrażanie emocji, nie jest czymś właściwym i godzi w uczucia wielu ludzi, dla których ta świątynia łączy się z pięknymi ale i bolesnymi momentami ich życia. Bardzo prosimy o uszanowanie tego.

Jeżeli jakaś osoba została skrzywdzona przez osobę duchowną osobiście, prosimy o zgłaszanie takich faktów.

10. W minionych dniach Pan Bóg wezwał do wieczności Helenę Ostrzycką, Wacława Karpienia i Marka Gołuba.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE