Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020

  1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy XIX rok trwania
    w modlitewnym czuwaniu Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa oraz nowy rok liturgiczny pod hasłem„Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Rok formacyjny rozpoczynamy w sobotę 28 listopada o godz. 15,00 w katedrze. Spotkanie modlitewne będzie miało następujący przebieg: Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu; Koronka do Ducha Świętego i o godzinie 15,30 msza św. sprawowana w intencjach Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  2. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca. Ofiary zbierane w tym dniu będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej świątyni.
  3. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki, które będą roznoszone przez przedstawicieli naszej parafii. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się do grupy roznoszącej opłatki. Z powodu lęku przed epidemią wiele drzwi może być zamkniętych i będzie zapewne wszystko trochę utrudnione, ale chcemy aby ten opłatek był znakiem łączności rodzin ze sobą, z Jezusem oraz ze wspólnotą parafialną. Opłatki można również odbierać w zakrystii lub kancelarii. Ofiary, które składacie przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Sytuacja materialna wszystkich pogarsza się i nie ukrywamy, że sytuacja materialna parafii jest też coraz trudniejsza, ponieważ jak widzimy, jest nas podczas liturgii bardzo mało. Tym bardziej składamy serdeczne podziękowania za każdy gest życzliwości i materialnej troski o kościół. Bóg zapłać.
  4.  Dzisiaj wspominamy świętą Cecylię – patronkę organistów i wszystkich tworzących muzykę kościelną. Siostrze Organistce i wszystkim zespołom muzycznym przy naszej parafii składamy ja najlepsze życzenia.
  5. W poniedziałek spotkanie męskiej grupy św. Józefa o godz. 19,00. Zapraszamy mężczyzn do chwili wspólnej modlitwy i refleksji.
  6. We wtorek odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej mszy świętej. W czwartek spotkanie grupy Przyjaciół Oblubieńca.
  7. Zachęcamy do nabycia kalendarza Caritas i pomocy w ten sposób potrzebującym.
  8. Do wieczności odeszli w minionych dniach Helena Łukaszewicz, Tadeusz Dobkowski i Szczepan Nitkowski. Wieczny im pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE