Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

29 listopada 2020

  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Oczekujemy Jego przyjścia w Chwale, jako Sędzia żywych i umarłych oraz Jego przyjścia w znaku Dzieciątka narodzonego  w Betlejem.
  2. Pomocą w głębszym przeżywaniu Adwentu niech będzie uczestnictwo w mszach roratnich w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6,45 rano. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do przyjścia z lampionami. Kościół w czasie rorat będzie przyciemniony do momentu Komunii Świętej. Dzieci będą mogły zabrać z sobą do domu figurkę Matki Bożej, która będzie co roraty przechodziła do innego dziecka.
  3. Zapraszamy także do uczestnictwa w jutrzni adwentowej, od poniedziałku do piątku, o godzinie 5,45. Poprowadzi ją wspólnota neokatechumenalna.
  4. Są już do nabycia świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca za 15 zł, mała za 5 zł. Ten piękny znak łączności z tymi, którzy mniej szczęścia mają w życiu, niech znajdzie się przy każdym wigilijnym stole. Rozprowadzamy także kalendarze Caritas.
  5. Za tydzień ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. Będziemy w piątek odwiedzać chorych od godziny 9,00.
  7. Wszystkim dobroczyńcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne podziękowanie za dar serca. Dziękuję serdecznie osobom roznoszącym opłatki za zaangażowanie i wszelką pomoc. I dziękują tym, którzy ich przyjmują. Opłatki można otrzymać także w zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie. Bóg zapłać.
  8. Do wieczności w minionym tygodniu zostali wezwani Irena Ruszczyk, Stanisław Pieszko i Mieczysław Lalak.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE