Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

06 grudnia 2020

  1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. Na mszę o godzinie 18 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W czasie tej mszy zostaną poświęcone medaliki.
  2. W czasie adwentu możemy uczestniczyć w roratach, które są organizowane w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 6,45 rano. Zapraszamy na nie dzieci i młodzież z lampionami. Z przykrością zauważamy małą liczbę dzieci, które uczestniczą w roratach, dlatego zwracamy się z prośbą do rodziców i dziadków, aby pomogli dzieciom dotrzeć na roratnie msze.
  3. W przyszłą niedzielę 13 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Artur Haucha, prefekt Seminarium Duchownego. Rekolekcje będą w niedzielę, poniedziałek i wtorek. W poniedziałek i wtorek msze z nauką rekolekcyjną i spowiedzią będą sprawowane w godzinach 7,00 ( w poniedziałek o 6,45), 12,00, 15,30 i 18,00. Prosimy o modlitwę całą wspólnotę parafialną w intencji nadchodzących rekolekcji.
  4. W poniedziałek spotkanie męskiej grupy św. Józefa w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 19,00, a we wtorek spotkanie kręgu biblijnego po wieczornej mszy świętej.
  5. W sobotę po mszy wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  6. W czasie gorączki przedświątecznych przygotowań pomyślmy także o ubogich i o potrzebujących dzieciach. Możemy im pomóc poprzez zakupienie świecy Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabycia kalendarza Caritas.
  7. Nie wszędzie jeszcze dotarły opłatki wigilijne. Nie mamy wystarczającej liczby chętnych do roznoszenia, dlatego zwracam się z prośbą do mieszkańców bloków, gdzie jeszcze nikt nie dotarł z opłatkami o zgłaszanie się do zakrystii bądź kancelarii.
  8. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym tygodniu śp. Zenona Gogola, Jakuba Cieślaka, Jadwigę Kruszewską i Zofię Orzechowską. Wieczny im Pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE