Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

13 grudnia 2020

  1. Tą niedzielą rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi ks. Artur Haucha. Potrwają one do wtorku w następującym porządku.

Poniedziałek 14 grudnia

6,45 Msza roratnia z nauką dla wszystkich;

12,00 Msza z nauka dla wszystkich;

15,30 Msza z nauka dla wszystkich;

18,00 Msza z nauką dla młodzieży;

Wtorek 15 grudnia

7,00 Msza z nauką dla wszystkich;

12,00 Msza z nauką dla wszystkich;

15,30 Msza z nauka dla dzieci;

18,00 Msza z nauką dla wszystkich;

Sakrament pokuty będzie sprawowany pół godziny przed mszą świętą.

  • W poniedziałek po wieczornej mszy spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Zachęcamy do pomocy potrzebującym. Możemy to uczynić min. poprzez pomoc żywnościową. W kościele przy ołtarzu Serca Pana Jezusa będzie przygotowane miejsce na przynoszenie darów żywnościowych na rzecz ubogich. Będziemy je zbierać do przyszłej niedzieli. Najbardziej są potrzebne trwałe produkty, które mogą dłużej być przechowywane. Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość.
  • Trwa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzamy świece Caritas – duże za 15 zł, mniejsze za 5zł, oraz kalendarze Caritas, z których dochód jest przeznaczony na Dom Samotnej Matki (15zł).
  • Są jeszcze opłatki na stół wigilijny. Do odebrania w zakrystii lub kancelarii.
  • Od 17 grudnia rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. O godzinie 17,45 będziemy się modlić Nowenną Do Dzieciątka Jezus, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Już teraz chcemy wszystkich poinformować, że w noc wigilijną będą sprawowane dwie msze święte – o godzinie 22,00 – Msza z Bożego Narodzenia i tradycyjna Pasterka o godzinie 24,00.
  • W miniona niedzielę zbieraliśmy ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zostało zebrane 940 zł. Serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom.
  • W ostatni dzień rekolekcji naszymi ofiarami wspieramy księdza rekolekcjonistę w jego pracy pastoralnej.
  • Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym tygodniu Józefa Krupińskiego, Zofię Cwalinę, Natalię Kawałko i Marię Karpińską. Wieczny im Pokój.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE