Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

20 grudnia 2020

  1. Kończy się powoli czas adwentu i mamy nadzieję, że to był dobry duchowo czas dla wszystkich. Jeszcze w poniedziałek i środę roraty o godzinie 6,45 rano.
  2. We wtorek w naszej katedrze jest organizowana Noc Konfesjonałów. Zacznie się Nabożeństwem Pokutnym o godzinie 19,30, a następnie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Będzie kilku spowiedników. Spowiedź potrwa do godziny 23.
  3. W dzień Wigilii będzie msza święta rano i nie będzie już Eucharystii o godz. 18,00. W noc wigilijną będą sprawowane dwie Pasterki – o godzinie 22,00 i 24,00.
  4. Zachęcamy do religijnego charakteru spotkań wigilijnych. Niech to będzie tradycyjny dzień postu i dzień przełamywania uprzedzeń i zaległych sporów. Jeszcze posiadamy opłatki poświęcone w naszej świątyni. Do odebrania w kancelarii lub zakrystii.
  5. Zapraszamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Jeszcze ich sporo zostało.
  6. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem – nie będzie mszy o 19,30.
  7. Wczoraj zostało przyniesione przez harcerzy do naszej katedry Betlejemskie Światło Pokoju. Każdy kto chce będzie mógł zapalić sobie ogień od tego światła i zanieść do domu.
  8. Pan Bóg wezwał do wieczności w minionym tygodniu śp. Piotra Niedźwieckiego, Krystynę Twardowską, Michaiła Guzowskiego i Krystynę Jurewicz.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE