Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę po Bożym Narodzeniu

Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę po Bożym Narodzeniu

03 stycznia 2021

  1. W związku z licznymi zapytaniami o termin wizyty duszpasterskiej przypominamy, że ksiądz Biskup z powodu pandemii zarządził, że na terenie Diecezji Ełckiej nie będą się odbywać wizyty kapłanów w domach wiernych, aż do czasu zniesienia większości obostrzeń.
  2. Wiele osób jest przywiązanych do tradycji, że w okresie po Bożym Narodzeniu przychodzą kapłani z Dobrą Nowiną, z Błogosławieństwem i darem modlitwy. Chcielibyśmy tym potrzebom chociaż trochę wyjść naprzeciw i zaprosić do katedry mieszkańców poszczególnych ulic z terenu naszej parafii na wspólną modlitwę w waszej intencji w nadchodzącym tygodniu. Przebieg takiego modlitewnego spotkania wyglądałby następująco.

 – początek o godz. 15,00 Koronką do Bożego Miłosierdzia;

– następnie o godz. 15,30 Msza Święta w intencji rodzin zamieszkujących na terenie naszej parafii;

-po Mszy Świętej, około godz. 16,15 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i modlitwa w ciszy za naszych parafian;

– o godz. 17,30 różaniec i zakończenie adoracji przed wieczorną mszą świętą;

Na wspólną modlitwę zapraszamy naszych parafian i gości w następującym porządku:

PONIEDZIAŁEK – UL. ARMII KRAJOWEJ I WAWELSKA;

WTOREK – UL. DĄBROWSKIEGO I MAGAZYNOWA;

ŚRODA – UL. KOŚCIUSZKI, STARY RYNEK, SZKOLNA I PLAC KATEDRALNY;

CZWARTEK – UL. ORZESZKOWEJ, MAŁECKICH I MICKIEWICZA;

PIĄTEK – UL. CHOPINA, ŻEROMSKIEGO I SŁOWACKIEGO;

SOBOTA – UL. WOJSKA POLSKIEGO, NADJEZIORNA i INNE;

Ps. Gdyby ktoś chciał wesprzeć potrzeby parafii to podczas mszy będą zbierane ofiary na taki cel;

Wydaje się, że tradycyjna wizyta duszpasterska będzie się mogła odbyć dopiero w okresie wielkanocnym.

  • W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwanej potocznie Trzech Króli. W tym dniu zostaną poświęcone woda, kadzidło i kreda dla oznaczenia naszych domów symbolami C+M+B, co oznacza Niech Chrystus błogosławi nasz dom (Christus Mansionem Benedicat). Msze święte o godz. 7,00; 8,30; 9,45; 11,00; 12,15, 15,30 i 18,00. Nie będzie mszy o 19,30.
  • W Święto Trzech Króli po mszy o 12,15 (około godz. 13,15) zapraszamy na jasełka i wspólne kolędowanie. Jasełka przedstawi grupa dzieci i młodzieży z towarzyszeniem gry na trzech cymbałach wileńskich i innymi instrumentami muzycznymi. Naprawdę warto przyjść. Jest to nasza forma organizacji Orszaku Trzech Króli, który w tradycyjny sposób nie może być w tym roku zrealizowany.
  • W przyszłą sobotę msza wieczorna o godz. 18,00 będzie połączona z uwielbieniem Boga oraz z modlitwą o uzdrowienie w czasie adoracji po mszy świętej. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca z ks. Piotrem.
  • Zachęcamy do nabycia kalendarzy Ełckiego Caritas, które są cegiełką na wsparcie Domu Samotnej Matki. Jest również czasopismo Miłujcie się oraz darmowy periodyk misyjny.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE