Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

27 grudnia 2020

  1. Zapraszamy wszystkich do udziału w koncercie kolęd, który odbędzie się dzisiaj po mszy o 12,15. Na koncercie wystąpi nasza utalentowana młodzież, ale jesteśmy zaproszenia także do włączenie się we wspólne kolędowanie.
  2. Juto wspomnienie Świętych Młodzianków. Tradycyjnie jest to dzień szczególnej modlitwy za dzieci zagrożone różnego rodzaju przemocą – myślimy tutaj o dzieciach już narodzonych i o tych, których przyjście na ten świat jest zagrożone. Przed wieczorną mszą świętą o godz. 17,30 odbędzie się nabożeństwo przebłagalne za grzechy przeciwko dzieciom.
  3. W czwartek ostatni dzień starego roku. Wieczorem o godz. 17,30 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne za miniony rok, z prośbą o Bożą opiekę w nadchodzącym roku 2021. Nie odbędzie się msza święta o północy z racji na zakaz przemieszczanie się w noc sylwestrową.
  4. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół kończy oktawę świąt Bożego Narodzenia i celebruje uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Będzie także msza święta o godz. 19,30.
  5. W Nowy Rok przypada I piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwo pierwszopiątkowe odbędzie się przed wieczorną mszą świętą. Wizyty chorych chcemy odbyć w sobotę 2 stycznia od godziny 9,00.
  6. W I sobotę miesiąca po rannej mszy tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne i modlitwa różańcowa poprowadzona przez Straż Honorową.
  7. W związku z rozpoczęty Nowym Rokiem zachęcamy do nabycia kalendarzy Caritas, które są cegiełką na utrzymanie Domu Samotnej Matki.
  8. W tym roku wizyty kolędowe nie odbędą się w tradycyjnych terminach. Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza zostają one przeniesione na inny czas. Wszyscy musimy poczekać na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa związanego z pandemią Coronavirusa.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE