Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

31 stycznia 2021

  1. W sobotę 6 lutego o godzinie 12, na Placu Św. Jana Pawła II, odbędzie się Różaniec dla Mężczyzn organizowany przez grupę Wojowników Maryi. Modlitwa będzie zanoszona w intencji odnowienia ducha bożego w mężczyznach naszej diecezji, oraz o ty by mężczyźni zawalczyli o świętość swoja i swoich rodzin.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się w parafii Chrystusa Sługi na Konieczkach Katechezy Nowej Ewangelizacji dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą się odbywały w poniedziałki i czwartki o godz. 19,00.
  3. We wtorek 2 lutego obchodzimy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, znaną także pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Msze o godz. 7,00, 12,00 i 18,00 z poświęceniem gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, w którym chcemy szczególną modlitwą otaczać osoby konsekrowane. Modlitwą i najlepszymi życzeniami będziemy otaczać siostry zakonne, które mieszkają w Ełku i posługują w naszej parafii. Naszymi ofiarami zbieranymi tego dnia będziemy wspierać klasztor Sióstr Karmelitanek w Witynach.
  4. W środę 3 lutego wspominamy św. Błażeja – patrona chorych na gardło. Po rannej i wieczornej mszy odbędzie się specjalne błogosławieństwo świecami świętego Błażeja.
  5. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Agaty. W tym dniu odbędzie się błogosławieństwo chleba ku czci tej świętej, która w tradycji Kościoła uchodzi za patronkę chroniącą przed ogniem i innymi zagrożeniami naszych domów.
  6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Po rannych mszach odbędą się tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 9,00. Spowiedź dzieci o godz. 16,30.
  7. Chcemy przypomnieć zainteresowanym rodzinom, że trwamy w przygotowywaniu dzieci do przyjęcia I Komunii Świętej oraz młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy w czwartek na spotkanie po mszy wieczornej, a rodziców dzieci pierwszokomunijnych w piątek po wieczornej mszy (ok. 18,45).
  8. Dzisiaj po mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi na Chorwacji. Dużym zniszczeniom uległo tam wiele domów i świątyń. Kościół w Polsce chce być solidarny z tamtymi wspólnotami. Wszystkim darczyńcom wyrażamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również serdecznie za wszelkie ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie te składane w ramach nieodbywającej się kolędy.
  9. Do wieczności w minionym czasie wezwał Pan Bóg – Teresa Romanowska, Regina Charchowska, Władysław Toczyski, Henryk Łotowski, Józef Hryniewicki, Krystyna Wasilczyk, Alfred Mierzejewski.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE