Ogłoszenia duszpasterskie na Wielkanoc 2021

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 2021

Niech zwycięstwo Chrystusa umocni naszą wiarę,

Niech dodaje nadziei,

Że z Nim i w Nim sprostanym naszym codziennym i niecodziennym problemom,

Niech pomnoży w nas miłość, która nada sens naszym cierpieniom i pandemicznym lękom,

Niech zejdzie do naszych piekieł i ciemności,

Aby wyprowadzić do wolności i obdarować nas życiem w obfitości swojego błogosławieństwa.

  1. W poniedziałek Wielkanocny porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Tydzień, który się rozpoczyna jest czasem Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Codziennie podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,00, będziemy się modlić Nowenną do Bożego Miłosierdzia.
  2. W najbliższy piątek chcemy odwiedzić naszych chorych, a w sobotę po wieczornej mszy świętej odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  3. W przyszłą niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Konieczkach jest uroczystość patronalna, której zwieńczeniem będzie Eucharystia o godz. 15,00. Ze względów na obostrzenia związane pandemią celebrujmy ją raczej w swoich rodzinach.
  4. Bardzo prosimy aby skorzystać z okazji i zaopatrzyć się w maseczki, które są wyłożone przy wejściu do świątyni.
  5. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego i głębokiego przeżywania Triduum Paschalnego. Siostrze Dolores, pani Irenie, panu Bogdanowi oraz księdzu diakonowi Sebastianowi bardzo dziękuję za przygotowanie dekoracji, oraz wielu innym osobom, które w tym dopomagały. Serdeczne podziękowania wobec osób, które złożyły ofiary na kwiaty i dekoracje świątyni.
  6. Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę siostry Gregorii oraz chórowi parafialnemu, który poświęcił bardzo wiele godzin na przygotowania całej liturgii Triduum. Zrobili to bardzo pięknie, a przede wszystkim z głęboką wiarą i miłością do Zmartwychwstałego Pana. Piękno liturgii to również zaangażowanie Służby Liturgicznej Ołtarza, której wyrażamy wielką wdzięczność za profesjonalizm oraz za to, że robicie to z radością. Wszystkim osobom, które się zaangażowały w przebieg liturgii poprzez czytania czy śpiew składamy jak najserdeczniejsze podziękowania. Słowa wdzięczności kieruję do księży wikariuszy, którzy nie poskąpili swoich talentów, także muzycznych, aby współtworzyć piękno całej liturgii. Słowa podziękowania kierujemy również w kierunku wspólnoty Wyższego Seminarium, wobec moderatorów i alumnów, za wspaniałą współpracę i wspólne przyczynienie się do ubogacenia naszych duchowych przeżyć.
  7. Wyrażamy głęboką wdzięczność Bogu za tych wszystkich ludzi, którzy przychodzili w minionych dniach na liturgię poszczególnych dni Triduum Paschalnego, za dar waszej cichej osobistej modlitwy w ciemnicy, czy też przy Grobie Pańskim. Niech Pan – Zwycięzca śmierci, piekła i szatana wam obficie błogosławi. Błogosławionych Świąt dla was obecnych na liturgii oraz dla waszych bliskich. Dużo zdrowia.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE