Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

18 kwietnia 2021

  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Ten czas jest okazją do uświadomienia sobie, że Jezus Zmartwychwstały żyje także w Słowie Bożym i w tej postaci wchodzi w nasze niepokoje i zwątpienia, aby nas napełnić radością.
  2. W poniedziałek msza wieczorna z udziałem Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, a po mszy wieczornej spotkanie Bractwa Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na wspólne spotkanie.
  3. We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego. Jest ono otwarte na wszystkich chętnych.
  4. W środę po wieczornej mszy odbędzie się Nabożeństwo Biblijne – Droga Światła, poprowadzone przez naszą młodzież.
  5. W piątek będziemy przeżywać naszą patronalną uroczystość św. Wojciecha. Msze święte o 7,00, 12,00 i 18,00. Msza o godz. 18,00 będzie poprzedzona nieszporami w naszej katedrze o godz. 17,30. Wieczorna msza będzie miała szczególnie uroczysty charakter z udziałem naszych księży biskupów. Biskup Adrian wygłosi okolicznościową homilię. Jest także dzień imienin naszego biskupa Ordynariusza Jerzego Mazura. Już dzisiaj z całą katedralną wspólnotą parafialną składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej Fatimskiej dostojnemu Solenizantowi.
  6. W piątek nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu w katedrze w dniu św. Wojciecha.
  7. W przyszłą Niedzielę Dobrego Pasterza modlitwą i ofiarą będziemy wspierać wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego. Na mszy o 12,15 będziemy modlić się z członkami Kół Żywego Różańca, a po mszy krótkie formacyjne spotkanie.
  8. Wszystkim dobroczyńcom naszej wspólnoty i ofiarodawcom na rzecz remontu organów serdeczne podziękowanie.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE