Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

09 maja 2021

  1. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, tradycyjnie przed tą uroczystością celebrujemy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. Dni krzyżowe, w poniedziałek, wtorek i środę.
  2. W czwartek przypada 13 maja i Uroczystość Matki Bożej Fatimskiej. Jest  to uroczystość odpustowa w naszej wspólnocie parafialnej oraz rozpoczęcie Nocy Fatimskich. Msze święte o godz. 7,00; 15,30 i 20,00. Przed mszą wieczorną, o godz. 19,00 rozpocznie się Różaniec, który poprowadzą w tym roku siostry Benedektynki Misjonarki. W czasie wieczornej mszy, trzy siostry zostaną posłane na misje do Kenii, gdzie będą zakładać nową misję. Ofiarami zbieranymi w czasie wieczornej Eucharystii będziemy mogli je wspomóc. Po mszy odbędzie się procesja z Figurą Matki Bożej z lampionami zakończona apelem Jasnogórskim. Po apelu będziemy mogli trwać na Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22,30.
  3. W piątek w święto św. Maciej Apostoła rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego, która będzie odmawiana po Litanii Loretańskiej wieczorem. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, codziennie o godz. 17,30. Wcześniej o godz. 17,00 odmawiany jest różaniec.
  4. W sobotę 15 maja o godz. 10,00 w naszej katedrze zostaną udzielone święcenia diakonatu Adamowi Roziewskiemu. Otaczajmy go naszą modlitwą.
  5. Zachęcamy do nabycia najnowszej Martyrii oraz czasopisma Miłujcie się.
  6. W minionych dniach Bóg powołał do wieczności –  Sylwia Kacprzyk, Ryszard Świderski, Klementyna Jasińska, Zygmunt Danielczyk, Zofia Wileńska, Mirosław Bryzgiel, Antoni Lewoń, Łukasz Grinig i Monika Krajewska;
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE