Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021

 1. Dzisiaj po mszy o 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
 2. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. W najbliższy wtorek rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Początek o godz. 17,30.
 4. We wtorek przypada także Dzień Dziecka. W tym dniu odbędzie się Festyn Ekologiczny z udziałem namiotów z zabawami, konkursami, prezentami oraz koncertami. Wszystko rozpocznie się uroczystą mszą świętą na Placu św. Jana Pawła, pod przewodnictwem ks. Biskupa Jerzego o godz. 11,00. Na placu celebry znajdzie się także figura Matki Bożej Fatimskiej z naszego sanktuarium oraz relikwie dzieci fatimskich oraz błog. Carla Acutisa. Podczas festynu zostanie zorganizowana zbiórka elektrośmieci oraz będą w zamian rozdawane sadzonki drzew.
 5. W środę wieczorem w Ełckim Amfiteatrze przy ECK o godz. 20,00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia z udziałem wielu osób, które wczoraj rozpoczęły warsztaty rekolekcyjno-muzyczne. W amfiteatrze będzie obecny Chrystus Eucharystyczny, który nas zaprasza do siebie, aby oddać Mu cały bagaż swego życia, oraz do radosnego wspólnego uwielbienia Boga.
 6. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Główna msza święta dla mieszkańców Ełku i gości odbędzie się na Placu św. Jana Pawła II o godz. 11. Następnie na placu odbędzie się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. W kościele katedralnym w tym dniu msze będą sprawowane o godz. 7,00; 8,30; 9,45; 18,00.
 7. W piątek będziemy obchodzić I Piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne po mszy rannej. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych. Od godz. 16,30 spowiedź dzieci.
 8. W sobotę będziemy przeżywać I sobotę miesiąca oraz 30 rocznicę koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej z naszej katedry. Rano po Eucharystii odbędzie się różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wieczorem o godz. 17,00 rozpocznie się różaniec poprzedzony medytacją. Różaniec poprowadzi Wspólnota Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 18,00 rozpocznie się msza święta dziękczynna za 30 lat obecności Maryi w znaku fatimskim w naszym mieście pod przewodnictwem ks. Biskupa Józefa Wysockiego. Po mszy odbędzie się procesja z figurą zakończona Apelem Jasnogórskim. Modlitewne czuwanie będzie można kontynuować przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do godz. 22,30. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Będzie można uczestniczyć w tym modlitewnym spotkaniu także na zewnątrz poprzez dodatkowe nagłośnienie, lub przez transmisję na katedralnym you tube.
 9. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Martyrii, który w części jest poświęcony naszemu sanktuarium.
 10. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont obu zakrystii, których stan domagał się już niezbędnych napraw. Min. zmieniamy instalacje elektryczną.
 11. W minioną niedzielę na terenie plebanii doszło do przykrego zdarzenia. Podczas wieczornej mszy świętej ktoś włamał się do kancelarii parafialnej wyłamując zamek w drzwiach. Została ukradziona pewna kwota pieniędzy. Włamywacz jest już podobno aresztowany. Będziemy musieli wymienić drzwi do kancelarii na bardziej solidne i antywłamaniowe oraz zainwestować w monitoring. Będziemy wdzięczni za pomoc finansową i wsparcie naszej wspólnoty, tym bardziej, że w tym roku ofiary składane na kościół z braku kolędy, są bardzo symboliczne. Tym bardziej serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom.
 12. W przyszłym tygodniu po niedzielnych mszach świętych będzie dokonywana zbiórka podpisów na rzecz wzmocnienia ustawy chroniącej życie dzieci zagrożonych aborcją. Do ważności złożonego podpisu będzie potrzebny numer pesel.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Terezjankę pracującą w Boliwii na misjach. W czasie mszy podzieli się świadectwem misyjnym, a po mszach będzie zbierała środki na prowadzenie misji. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Do wieczności Bóg powołał Andrzeja Karwowskiego, Maję Różyńską oraz Teresę Mejłun.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE