Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

06 czerwca 2021

  1. Dziękujemy z całego serca wszystkim osobom, które na różny sposób zaangażowały się w organizację wczorajszej Nocy Fatimskiej oraz w przebieg procesji Bożego Ciała. Wielkie Bóg zapłać wszystkim. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę księdza Biskupa Józefa Wysockiego, który z nami się modlił i przybliżał Boga poprzez wygłoszone do nas Słowo.
  2. Do czwartku możemy uczestniczyć w przeżywaniu Oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym odbywa się procesja eucharystyczna, w której dziękujemy Jezusowi za dar Jego miłości ukrytej w postaci Eucharystycznego Chleba. W czwartek, na zakończenie oktawy nastąpi tradycyjny obrzęd błogosławieństwa wianków. Zapraszamy szczególnie dzieci.
  3. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze święte o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu uroczyście ponowimy poświecenie się sercu Pana Jezusa w stulecie zawierzenia dokonanego przez biskupów polskich w 1921 roku. Dokładnie sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi dokonali aktu poświęcenia Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Nastąpiło to równocześnie z konsekracją świątyni Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Rok wcześniej, 27 lipca 1920 r., w obliczu nawałnicy bolszewickiej zagrażającej Polsce i całej Europie, biskupi zawierzyli nasz naród Bożemu Sercu na Jasnej Górze.
  4. We wtorek 8 czerwca będziemy obchodzić kolejną rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w naszym mieście. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu na Placu Św. Jana Pawła na godz. 19,00. Tam będzie celebrowana dziękczynna Eucharystia.
  5. W dniu dzisiejszym możemy wesprzeć misję sióstr Terezjanek, które posługują pośród bardzo ubogiej wspólnoty w Boliwii w diecezji Oruro w Andach.
  6. W przyszłą sobotę msza święta i adoracja poprowadzona przez Przyjaciół Oblubieńca z intencją o uzdrowienie duszy i ciala.
  7. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE