Ogłoszenia duszpasterskie n XI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

13 czerwca 2021

  1. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w parafii Najświętszego Serca Jezusa w dniach 18-20 czerwca odbędzie się Kurs Przedmałżeński.
  2. Od tej niedzieli ustaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Każdy ochrzczony i należący do wspólnoty rzymsko-katolickiej, o ile stan zdrowia na to pozwala, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnym zgromadzeniu wiernych.
  3. W poniedziałek we wspomnienie bł. Michała Kozala obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
  4. Są do nabycia pamiątki związane z naszym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – w postaci magnesów i tekstów z modlitwami błogosławieństwa domów. Można je nabyć w zakrystii lub u ministrantów.
  5. Zapraszamy do wyruszenia na piesze pielgrzymki w czasie nadchodzących wakacji. Do Ostrej Bramy w Wilnie można wyruszyć z Salezjanami z Suwałk w dniach 15-26 lipca.
  6. Z Ełku można wyruszyć na Jasną Górę. W dniach 28 lipca – 11 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka do tronu Pani Jasnogórskiej. W tym roku mogą wyruszyć praktycznie wszyscy, którzy mają takie pragnienie. Przewodnikami grupy Ełk – Jaćwingowie będzie ks. Piotr Paliwoda. Do niego można się zgłaszać po wszelkie informacje. W związku z większymi obostrzeniami sanitarnymi wzrośnie także koszt pielgrzymki w tym roku. Dlatego młodzież będzie zbierać intencje na pielgrzymkę i ofiary.
  7. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy tydzień temu dołączyli się do zbiórki na misje w Boliwii. Zostało zebrane 6 tysięcy złotych. Siostra Joanna była bardzo poruszona hojnością wielu z naszych parafian i gości.
  8. Serdecznie dziękujemy także wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej. W minionych dniach zostały wymienione drzwi do kancelarii parafialnej oraz zostały wyremontowane dwie zakrystie.
  9. Na terenie naszej parafii w minionym miesiącu 5 starszych osób zostało okradzionych metodą „na wnuczka”. Bardzo apelujemy o roztropność. Najbezpieczniejsze są jednak pieniądze umieszczone w banku, nie pod poduszką. Współczujemy wszystkim osobom oszukanym, których dobre serca i wrażliwość zostały okrutnie wykorzystane. Służymy wsparciem jeżeli będzie taka potrzeba.

Do wieczności Bóg wezwał śp. Helenę Hanusewicz, Wandę Łapińską i Eleonorę Mućko-Baryła.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE