Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

1 sierpnia 2021

 1. W pierwszy dzień sierpnia wspominamy wszystkich bohaterów i ofiary Powstania Warszawskiego. Cześć ich pamięci.
 2. Zachęcamy wszystkich aby w miesiącu sierpniu podjąć wezwanie do abstynencji od napojów alkoholowych.
 3. W najbliższy piątek 6 sierpnia będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej w tym dniu będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Msze święte o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. Pięknym zwyczajem naszej wspólnoty jest obejście ołtarza z tabernakulum z zapalona świecą, co przypomina nam światło bijące od Chrystusa na Górze Przemienienia i jest zachętą to życia jak dziecko światłości. Główna msza święta odpustowa z procesją eucharystyczną będzie sprawowana o godz. 18,00.
 4. Od 6 sierpnia chcemy rozpocząć w naszej parafii 33 dniowe Rekolekcje Zawierzenia, w których będziemy się min. przygotowywać do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Rekolekcje noszą tytuł Beatyfikacja33. Można w nich uczestniczyć w kościele katedralnym codziennie od 6 sierpnia o godz. 18,50. Można także uczestniczyć poprzez czytanie lub wysłuchanie treści rekolekcji na stronie beatyfikacja33.pl. Zajmuje to około 20 minut. Z pewnością warto sięgnąć to tej formy przemiany serc. Bazą tych rekolekcji jest droga zawierzenia Maryi i oddania się Jej na wyłączną służbę w duchu Traktatu o doskonałym Nabożeństwie Marii Grignon de Montfort.
 5. Przez te rekolekcje bliżej poznasz i bardziej pokochasz Maryję, a to Ci przyniesie wiele łask i błogosławieństw. Sprawisz tym wielką radość Jezusowi, który pragnie, aby Maryja była bardziej znana i kochana. To da ci wielką radość. Przez te rekolekcje dowiesz się czym jest oddanie się Matce Bożej, zrozumiesz dlaczego jest ono tak ważne oraz przygotujesz się duchowo do aktu oddania się. To będzie początek nowego życia. Przez te rekolekcje zaczniesz uczestniczyć w zwycięstwie nad złem, które Bóg obiecał Maryi oraz Jej potomstwu. Oddając się Maryi – pozwolisz, aby mogła się w sposób nieograniczony kochaćwspierać oraz chronić. Każdy z nas tego potrzebuje. Przez te rekolekcje staniesz się w rękach Jezusa i Maryi – narzędziem ratowania dusz Twoich braci i sióstr. Nie ma nic piękniejszego, niż mieć udział w tej wielkiej misji ocalania i ratowania dusz ludzkich. Przez te rekolekcje poznasz tajemnicę Fatimy, tajemnicę dziecięctwa duchowego oraz tajemnicę świętych – poznasz sekret najkrótszej i najpewniejszej drogi do nieba. Przez te rekolekcje wejdziesz w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi. To Cię uwolni od lęku. Przez te rekolekcje doświadczysz łask, o których będziesz wiedzieć tylko Ty i Bóg. To będzie Twoja osobista historia wielkich rzeczy, które uczyni Ci Wszechmocny. To jest droga PEŁNA ŁASKI.
 6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po rannych mszach odbędą się tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne.
 7. W sobotę będziemy obchodzić Noc Fatimską. Rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 19,00, połączoną z refleksjami rekolekcji zawierzenia Maryi. Eucharystia będzie sprawowana o godz. 20,00. Zakończy się procesją z figurą Matki Bożej oraz Apelem Jasnogórskim. Będziemy mogli kontynuować modlitewne skupienie adorując Najświętszy Sakrament do godz. 22,30.
 8. Zbieramy chętnych do wyjazdu na pielgrzymkę na Jasną Górę. Ci, którzy będą się czuli na siłach, będą  mogli przejść ostatni etap pieszej pielgrzymki. Inni będą mogli dojechać na Jasną Górę. Wyjazd 10 sierpnia o godz. 21,30. Powrót 11 sierpnia około godz. 17,00.
 9. Wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc i ofiarność. W ostatniej zbiórce na rzecz misjonarzy w ramach akcji Miva Polska zostało zebrane 1200 zł.
 10. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w ostatnich powodziach na zachodzie Europy.
 11. Serdecznie dziękujemy zespołowi „Solowej” za ubogacenie nas przez piękny śpiew i za bycie z nami. Zespól wspiera różne dzieła charytatywne, które możemy wesprzeć.
 12. Naszym gościom i parafianom życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwych chwil przeżytych w naszych stronach.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE