Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

29 sierpnia 2021

  1. W najbliższą środę rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Życzymy dzieciom i nauczycielom wielu łask bożych i owocnego czasu w rozwoju intelektualnym i duchowym. Zapraszamy wszystkich na 8,00 na mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny.
  2. W środę wieczorem na mszy o godz. 18,00 chcemy upamiętnić kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Mszy świętej z udziałem władz samorządowych i służb mundurowych będzie przewodniczył ks. Biskup Adrian Galbas SAC.
  3. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W I Piątek wznawiamy wizyty u chorych od godziny 9,00. Można zgłaszać nowe osoby, które mają pragnienie przyjęcia sakramentów świętych w domu.
  4. W I Sobotę wieczorem będziemy obchodzić Noc Fatimską. O godz. 19,00 rozpocznie się różaniec, który poprowadzi młodzież. O godz. 20,00 msza święta zakończona procesją z figurą Pani Fatimskiej. Po Apelu Jasnogórskim będziemy mogli adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 22,30.
  5. W naszej wspólnocie parafialnej po wieczornej mszy odbywają się rekolekcje zawierzenia Matce Boże, w których rozważamy myśli kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Ich beatyfikacja odbędzie się 12 września.
  6. W sobotę 4 września odbędą się w Białej Piskiej Diecezjalne Dożynki. Początek wydarzenia to godzina 10,30. O 11,00 odbędzie się Eucharystia na Placu Miejskim, a następnie agapa i konkurs wieńców dożynkowych.
  7. Chcielibyśmy powitać w naszej wspólnocie ks. Michała Puczyłowskiego, który został posłany do naszej parafii do pomocy w duszpasterstwie w charakterze rezydenta. Jest pracownikiem Kurii Biskupiej odpowiedzialnym za duszpasterstwo rodzin. Życzymy wielu Bożych łask oraz radości z posługiwania Ludowi Bożemu w parafii katedralnej.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE