Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

15 sierpnia 2021

  1. Dzień 15 sierpnia jest dniem wdzięczności Bogu za Jego Opatrzność, która zapewnia nam wszystko co potrzebne do życia. Dzisiaj dziękujemy szczególnie za Cud nad Wisłą i modlimy się za Wojsko Polskie w dniu ich święta.
  2. W czwartek 19 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego. Chcemy  w tym dniu szczególnie pamiętać o budowniczych i dobrodziejach kościoła katedralnego. Msze święte o godz. 7,00, 15,30 i 18,00.
  3. W naszym mieście 24 sierpnia będziemy gościć symbole Światowych Dni Młodzieży, które peregrynują przez świat przygotowując młodych do kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Porządek peregrynacji w naszym dekanacie wygląda następująco:

14.45 – par. pw. św. Jana Pawła II (po krótkiej modlitwie rozpoczyna się Droga Krzyżowa ełcką promenadą) – zapraszamy wszystkich mieszkańców Ełku i okolic 

17.30 – par. pw. św. Wojciecha (różaniec i Msza Święta (18.00) pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Adriana Galbasa) – zapraszamy wszystkich  mieszkańców Ełku i okolic

Ponadto o godz. 19.00, w ełckiej katedrze rozpocznie się adoracja Symboli ŚDM, po której (o 19.45) odbędzie się piknik młodych, który zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00. 

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE