Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII  Niedzielę Zwykłą

05 września 2021

 1. Ełckie Centrum Kultury zaprasza dzisiaj na godzinę 17,00 do amfiteatru na koncert finałowy Mazurskich Warsztatów Gospel. Usłyszymy przepiękne pieśni chrześcijańskie przygotowane przez Beatę Bednarz i Daniela Szejdę wraz z chórem i zespołem.
 2. Niedziela dzisiejsza jest obchodzona jako dzień Solidarności z ludnością Afganistanu. Po mszach będą zbierane ofiary do puszek na pomoc ofiarom kolejnej wojny.
 3. Chcemy rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentów bierzmowania i I Komunii Świętej. W czwartek o godz. 18,45 spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Na spotkanie zapraszamy nowych kandydatów oraz młodzież, która z różnych względów nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania w tym roku.
 4. Dzieci mające zamiar przygotowywać się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami w piątek po wieczornej mszy świętej o godz. 18,45.
 5. Coraz częściej pojawia się kłopot z wyborem kandydatów na rodziców chrzestnych. Przypominamy, że sakrament chrztu jest wydarzeniem wynikającym z żywej wiary, dlatego rodzice chrzestni powinni być osobami wierzącymi i praktykującymi. Powinny to być osoby, które mogą przystępować do spowiedzi i komunii świętej. W związku z licznymi rezygnacjami z katechezy szkolnej, chcemy uwrażliwić na to, że kandydaci na chrzestnych powinny być także osobami, które uczestniczyły w szkolnej katechezie, także po bierzmowaniu.
 6. W najbliższą środę przypada Święto Narodzin Matki Bożej. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00. Z tej okazji organizujemy dla członków grup modlitewnych w naszej wspólnocie piknik parafialny w ogrodach katedralnych. Rozpoczęcie o godz. 15,00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie spotkanie przy grillu i grochówce wojskowej. Zabieramy ze sobą na urodziny Maryi dobry humor i jak ktoś może, kawałek ciasta. Zakończymy wspólnym różańcem i mszą świętą.
 7. Po mszy świętej wieczornej 8 września będziemy przeżywać ostatni dzień naszych 33-dniowych Rekolekcji Zawierzenia. Osoby, które podjęły się tych rekolekcji będą mogły złożyć osobisty Akt Oddania się Maryi, który zostanie podpisany na i złożony na ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej.
 8. W najbliższą sobotę Bractwo św. Józefa organizuje rajd rowerowy dla mężczyzn, a szczególnie dla ojców z synami. Nasza wyprawa rowerowa będzie się odbywała w klimacie zaprzyjaźnienia się z kardynałem Wyszyńskim, którego myśli będą nam towarzyszyły na czterech przystankach. Rozpoczęcie przy katedrze o godz. 9,00. Trasa będzie liczyć ok. 20km. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa do naszych księży.
 9. W przyszłą niedzielę 12 września, na mszy o godz. 11,00, odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci klas Pierwszych.
 10. Za tydzień odbędzie się w Warszawie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję telewizyjną.
 11. W naszej parafii za tydzień będziemy gościć ks. Wojciecha Szypulewskiego – misjonarza pracującego w Boliwii. Będzie głosił u nas Słowo Boże, a po mszach będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz misji. Będzie to najpiękniejsza forma wyrażenia Bogu wdzięczności za nowych błogosławionych. 
 12. Pojawił się najnowszy numer Martyrii. Zachęcamy do nabycia. Na półeczce z tyłu kościoła są wystawione broszury dotyczące problemów współczesnych dzieci i nastolatków, w kontekście nowych internetowych uzależnień. Zachęcamy do wzięcia do swoich domów i zapoznanie się z ich treścią.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE