Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

12 września 2021

  1. Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają kobiety na spotkanie formacyjne grupy BENEDICTUS w poniedziałek 13 września o godz. 18:00 w Tęczowym Domu, w Ełku przy ul. Kilińskiego 2. W programie rozważanie biblijne metodą Lectio Divina, Nieszpory i adoracja.
  2. Dzisiaj w Warszawie o godz. 12,00 odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do udziału w transmisji telewizyjnej tego wydarzenia. W przyszłą niedzielę będziemy na każdej mszy dziękować Bogu za dar beatyfikacji poprzez radosne Te Deum. Diecezjalne dziękczynienie odbędzie się za tydzień podczas mszy o godz. 18,00 pod przewodnictwem księdza Biskupa Ordynariusza.
  3. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ofiary zebrane w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00. Po mszy o godz. 18,00 odbędzie się Droga Krzyżowa w naszej katedrze. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  5. W czwartek mszą świętą wieczorną i adoracją Najświętszego Sakramentu Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca rozpocznie swoje spotkania formacyjne. Wszyscy jesteśmy serdecznie zaproszeni.
  6. W piątek 17 września obchodzimy kolejną rocznicę napadu Związku Radzieckiego na Polskę. W czasie wieczornej mszy będziemy modlić się za wszystkie ofiary II Wojny światowej na wschodzie. Po mszy odbędzie się złożenie kwiatów przy pomniku Pomordowanych na Wschodzie, na Placu Katedralnym.
  7. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania aby się zgłaszali do kapłanów posługujących w tej parafii. Gdyby były jakieś starsze osoby, które chciałyby się przygotowywać do sakramentu bierzmowania, to również serdecznie zapraszamy.
  8. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Martyrii, wznowionego Dialogu oraz pisma maryjnego Tota Tua.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE