Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

26 września 2021

 1. Ojciec Święty Franciszek zaprasza cały Kościół do rozpoczęcia Synodu. „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” – pod tym hasłem odbędzie się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, które rozpocznie się w październiku 2021 roku i potrwa do października 2023 roku. Synod Biskupów zwołany z inicjatywy papieża Franciszka będzie obejmował trzy fazy: lokalną, kontynentalną i powszechną, i zostanie rozłożony w czasie od października 2021 roku do października 2023 roku. Ojciec Święty pragnie aby synod odbył się przy współuczestnictwie wiernych także w poszczególnych parafiach.
 2. W związku z nadchodzącym synodem oraz z innymi działaniami duszpasterskimi chcielibyśmy zaprosić na spotkanie członków rady parafialnej, ekonomicznej i duszpasterskiej. To spotkanie obejmuje liderów poszczególnych grup działających przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 września o godz. 19,00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę obchodzimy Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu zapraszamy na mszę wieczorną kandydatów do bierzmowania. Po mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.
 4. W piątek obchodzimy I Piątek miesiąca. Wizyty u chorych od godziny 9,00.
 5. Od piątku rozpoczynamy także Nabożeństwa Różańcowe. Codziennie o godz. 17,15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dla dzieci różaniec odbędzie się we wtorki i czwartki o godz. 16,30.
 6. W najbliższą sobotę będziemy celebrować Noc Fatimską. Ostatni raz w tym roku. Rozpocznie się o godz. 19,00 modlitwą różańcową. Następnie o godz. 20,00 będzie sprawowana Eucharystia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Po mszy procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Jasnogórski. Po apelu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22,30. Różaniec poprowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.
 7. W pierwszą niedzielę października po mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Domu Samotnej Matki w Ełku.
 8. W pierwszą niedzielę października po mszy o godz. 11,00 odbędzie spotkanie kandydatów do I Komunii Świętej.
 9. Od dzisiejszej niedzieli wraca do katedry msza odprawiana w Rycie Trydenckim. Będzie sprawowana w drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15,00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie odprawiana msza święta w języku łacińskim wg liturgii posoborowej, z towarzyszeniem chorału gregoriańskiego, także o godz. 15,00.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość dla naszej wspólnoty wyrażającej się w darze modlitwy oraz w ofiarach materialnych. Niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom także za dzisiejsze ofiary na rzecz remontów w naszym kościele.
 11. Do wieczności Pan wezwał w minionym czasie śp. Janinę Kamińską, Irenę Dolińską, Annę Drobińską, Henryka Sójkę, Teresę Zajkowską, Zbigniewa Wysockiego i Annę Chmielewską.

Od 7 października rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Odnowy wiary.

„Seminarium Odnowy Wiary” to forma rekolekcji, poprzez która Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma przekazu, poprowadzi Cię bezpośrednio do osobistego doświadczenia głoszonych treści.

Jeszcze nigdy w historii człowieka, życie ludzi nie zmieniało się w takim tempie jak obecnie. Wiele prawd, wartości i zasad, do tej pory oczywistych i jednoznacznych, jest obecnie podważanych w skali globalnej, powodując dezorientacje oraz deformacje relacji, które przeżywamy – relacji z innymi ludźmi, a także relacji z Bogiem. To wszystko nie pozostaje bez wpływu na nasze życie wiary. „Ja jestem drogą i prawdą i życiem”, powiedział Jezus, nie odnosząc tych słów tylko do czasów, które minęły.

Dzisiejszy świat skutecznie stara się zagłuszyć w naszych sercach głos Boga, który chce nas prowadzić właściwymi drogami. Każdy, kto choć delikatnie usłyszy Jego cichy szept, zaczyna poszukiwać prawdziwej wiary. Nawet ci, których wiara wydaje się być mocna, równie. potrzebują czegoś, co ją umocni.

Samo Seminarium trwa 10 tygodni. Każdy tydzień poświęcony jest innemu tematowi, a wszystkie razem tworzą drogę do odnowienia naszej wiary i oparcia naszego życia na Słowie Bożym i osobie Jezusa Chrystusa.

Na pracę każdego tygodnia składają się następujące elementy:

-codzienna praca w domu, polegająca na modlitwie i rozważaniu wybranego na konkretny dzień fragmentu Pisma Świętego. Podejmując się uczestnictwa w Seminarium trzeba każdego dnia znaleźć czas, przynajmniej 15-30 minut, aby wejść w taką modlitwę Pismem Świętym.

-cotygodniowe spotkania podzielone na spotkanie w małych w grupach, w których każdy uczestnik dzieli się swoimi doświadczeniami z rozważanego Słowa w danym tygodniu oraz konferencji, która wprowadza wszystkich uczestników w temat kolejnego tygodnia pracy w domu.

-Przejście przez Seminarium ułatwia notatnik, w którym znajdują się informacje o fragmencie Pisma Świętego przeznaczonym do rozważenia w danym dniu, a także krótkie komentarze i pytania pozwalające łatwiej wejść w modlitwę nad poszczególnymi fragmentami Pisma.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE