Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

3 października 2021

  1. Od dzisiejszej niedzieli w naszej diecezji rozpoczynamy czas szczególnej modlitwy o dobre powołania do życia duchownego, zakonnego ale także rodzinnego. Przez cały rok każda parafia w diecezji przez trzy dni będzie uczestniczyć w tzw. „Sztafecie Modlitewnej”. Rozpoczyna parafia katedralna. Do środy o godz. 15,15 będzie odprawiana dodatkowa msza święta w intencji o nowe powołania do życia kapłańskiego i życia rodzinnego. W nocy z poniedziałku na wtorek odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu – chętnych na nocny dyżur prosimy o wpisywanie się na listę z tyłu kościoła. Początek po mszy wieczornej w poniedziałek. We wtorek po wieczornej mszy odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego poświęconego tekstom biblijnym o powołaniu. W środę po wieczornej mszy świętej zapraszamy mężczyzn na spotkanie Bractwa Świętego Józefa, gdzie będziemy się modlić za powołanych do życia w rodzinie.
  2. W czwartek po wieczornej mszy świętej rozpoczynamy Seminarium Odnowy Wiary. Jedną z pierwszych próśb uczniów do Jezusa było wołanie – przymnóż nam wiary. W dzisiejszych czasach trudno jest zachować wiarę żywą. Dlatego wszystkich zapraszamy do wyruszenia w drogę z Jezusem i do uczestniczenia w tych szczególnych rekolekcjach.
  3. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych. Codziennie o godz. 17,15. Dzieci szczególnie prosimy o dołączenia się we wtorki i czwartki o godz. 16,30.
  4. Po mszach świętych w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na Dom Samotnej Matki w Ełku.
  5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako 21 Dzień Papieski. Jest to okazja do głębszej modlitwy za obecnego papieża Franciszka i wsłuchania się w jego głoszenie Ewangelii. Jednocześnie wspieramy materialnie w tym dniu Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II.
  6. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, a w czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  7. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem Martyrii.
  8. Wszystkim dobroczyńcom naszej wspólnoty parafialnej oraz ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za dary serca. W miniona niedzielę były zbierane ofiary na fundusz remontowy naszego kościoła – zostało zebrane 3857 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE