Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę o Bożym Narodzeniu

2 stycznia 2022

  1. W najbliższą środę o godz. 19,00 w katedrze odbędzie się koncert kolęd zespołu GospEłk pod kierownictwem pana Daniela Szejdy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. Nasz ks. Piotr jest częścią tego zespołu co niewątpliwie podnosi rangę artystyczną tego wydarzenia.
  2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana Świętem Trzech Króli. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. W czasie każdej mszy będzie poświęcenie wody, kredy i kadzidła, które będzie można zabrać ze sobą.
  3. W Święto Objawienia Pańskiego z placu Św. Jana Pawła II o godz. 13,00 wyruszy Orszak Trzech Króli, który zakończy się w parafii św. Jana Apostoła na ul. Toruńskiej. Bardzo zachęcamy całe rodziny o wzięcie udziału w tym radosnym wydarzeniu organizowanym przez Akcję Katolicką. Byłoby pięknie gdyby uczestnicy przybrali stroje bohaterów historii Bożego Narodzenia.
  4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9,00. Po południu od godz. 16,30 spowiedź dzieci i młodzieży.
  5. W sobotę odbędzie się w katedrze o godz. 10,00 msza dziękczynna za posługę biskupa Adriana w naszej diecezji. Będzie to także okazja do wyrażenia wdzięczności oraz pożegnanie dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej diecezji.
  6. W sobotę wieczorem msza i adoracja z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Prowadzi Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca z ks. Piotrem.
  7. Od poniedziałku rozpocznie się wizyta duszpasterska na terenie parafii katedralnej. W związku z specyficznym czasem pandemii szanujemy obawy osób, które przeżywają różnego rodzaju lęk w związku z wizytą. Jeżeli ktoś jest na kwarantannie bądź też uważa, że nie może przyjąć duszpasterza w tym roku, można to wcześniej zgłaszać telefonicznie lub mailowo, lub po prostu nie otwierać drzwi. Z pewnością żadnych konsekwencji tego nie będzie w kancelarii parafialnej.
  8. Wizyta duszpasterska zazwyczaj zaczyna się o godz. 15,30. prosimy o przygotowanie krzyża, świec i wody święconej. Odnośnie ofiar zbieranych w czasie kolędy prosimy aby zaznaczać ofiarę na kościół i na kolędę. Są one całkowicie dobrowolne. Tegoroczne ofiary na kościół będą przeznaczone na renowację bocznych ołtarzy w katedrze.

W poniedziałek ul. Dąbrowskiego 16A; 19;20;21;22;

Wtorek ul. Dąbrowskiego 10 i 16B;

Środa ul. Magazynowa 1; 2; 3; 7;

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE