Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

26 grudnia 2021

  1. Rozpoczynamy obchody Oktawy Narodzenia Pańskiego, która zakończy się Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia.
  2. We wtorek 28 grudnia wspominamy niewinne dzieci zabite z rozkazu króla Heroda. Jest to także dzień kiedy będziemy mogli publicznie modlić się o dar życia i dar pięknego dzieciństwa dla wszystkich maleństw, które spotykają się z brakiem miłości. Marsz za Życiem rozpocznie się o godz. 17,15 w kościele Serca Jezusowego wspólnym nabożeństwem, a następnie ulicami miasta pójdziemy do katedry, gdzie o godz. 18,00 rozpocznie się msza święta w intencji ochrony dzieci.
  3. W piątek 31 grudnia kończymy Stary Rok. Wieczorem będziemy Bogu dziękować za wszystkie dary Jego dobroci na nabożeństwie dziękczynnym o godz. 17,30. O północy zapraszamy na Eucharystię, w czasie której ksiądz Biskup będzie zawierzał nas wszystkich Matce Najświętszej.
  4. W piątek sylwestrowy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ksiądz Biskup udzielił nam dyspensy, prosząc o modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych, jako zadośćuczynienie za piątkowy post
  5. 1 stycznie będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Jest to uroczystość, podczas której każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Jest to także I Sobota miesiąca.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE