Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu
19 grudnia 2021

 1. Kończy się powoli czas adwentu. Ciągle jednak aktualne jest wezwanie do prostowania dróg naszego życia. Pomocą w tym jest sakrament pokuty i Eucharystia. We wtorek 21 grudnia w naszej świątyni odbędzie kolejna Noc Konfesjonałów. Rozpocznie się o 19,30 nabożeństwem pokutnym, a następnie spowiedź przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Będziemy spowiadać do godz. 23,00.
 2. W poniedziałek rano i w środę wieczorem odbędą się ostatnie Roraty. Zachęcamy do uczestnictwa.
 3. W poniedziałek po wieczornej mszy rozpoczniemy dekorowanie kościoła i tworzenie szopki betlejemskiej. Zapraszamy do współudziału.
 4. W piątek będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do głębokiego i religijnego przeżycia tego wieczoru, zgodnie z tradycją zachowując post, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy. Można posłużyć się modlitwą, którą znajdziemy dołączoną do opłatków.
  W piątek wieczorem nie będzie mszy o godz. 18,00.
 5. W nocy z piątku na sobotę wraz z betlejemskimi pasterzami udamy się w drogę na przywitanie Jezusa. W katedrze odbędą się dwie pasterki. O godz. 22,00 i 24,00. Zostaną one poprzedzone wspólnym śpiewaniem kolęd a po mszach będziemy mogli połamać się opłatkiem.
 6. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie mszy o 7 rano. Natomiast pozostałe msze będą odprawiane w porządku niedzielnym. Będzie sprawowana także msza o godz. 19,30.
 7. W II Dzień Świąt obchodzić będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Z tej okazji zapraszamy małżeństwa wraz z dziećmi na msze o godz. 9,45 i 12,15, podczas których zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 8. Została nam jeszcze dość duża liczba świec Caritas, których zakup pozwala nam zaangażować się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i sprawić, że wiele dzieci będzie mogło się uśmiechnąć pomimo trudnej nieraz sytuacji rodzinnej i ekonomicznej. Zachęcamy także do zabrania opłatków z zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 9. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 rozprowadzają stroiki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznczone na misje.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE