Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

12 grudnia 2021

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Wojciech Serowik. Rekolekcje będą miały następujący przebieg. Msze święte  z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 7,00 (z tym, że w poniedziałek roraty o godz. 6,45); 12,00; 15,30 i 18,00. We wtorek po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży z księdzem egzorcystą.
  2. Na mszy wieczornej 13 grudnia będziemy modlić się za Ojczyznę oraz wspominać ofiary Stanu Wojennego w 40 rocznicę jego wprowadzenia.
  3. Prosimy zgłaszać osoby chore i starsze, które by chciały skorzystać z posługi sakramentalnej w domach. Odwiedzilibyśmy ich we wtorek przed południem lub w innym dogodnym terminie.
  4. We wtorek kancelaria nie będzie czynna.
  5. Zachęcamy do nabycia świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do odebrania opłatki w zakrystii lub kancelarii.
  6. W środę po wieczornej mszy zapraszamy mężczyzn na spotkanie Bractwa Św. Józefa. Spotkanie zacznie się  w kościele, a następnie w domu parafialnym będziemy kontynuować spotkanie synodalne.
  7. W przyszłą niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 będą rozprowadzać stroiki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem dla misjonarza w Tanzanii – ks. Arkadiusza Dardzińskiego.
  8. Za tydzień rozpoczniemy przygotowania dekoracji świątecznych oraz stajenki betlejemskiej. Zawsze mile widziani są pomocnicy, aby było to nasze wspólne dzieło. Już teraz chcielibyśmy nadmienić, że będą w naszej świątyni dwie Pasterki. Jedna o 22,00 i druga tradycyjnie o północy.
  9. Jak zapewne wszyscy wiedzą Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejne obostrzenia sanitarne. Możemy zająć jedynie 30% miejsc w kościele, czyli w przypadku naszej świątyni około 180 osób, nie wliczając do tej liczby osób zaszczepionych. Przypominamy także o obowiązku zasłaniania usta i nosa w obiektach zamkniętych i dezynfekcji dłoni.
  10. Wszystkim dobrodziejom naszej wspólnoty i osobom trwającym w modlitwie za nas składamy serdeczne podziękowania.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE